Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem működik a DVD meghajtóm...

Nem működik a DVD meghajtóm és a gépem egyszerre, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy régi gépem van és újra akarom telepíteni, de a DVD-rom nem megy. Szétszedtem és nincs rádugva a tápra, ha ráduom és indítom, akkor a következőt írja:"reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Kaptam pár tanácsot, hogy mit csináljak a BIOSban, illetve az IDE prioritás milyen sorrendbe legyen beállítva, csak valahogy nekem nem ismeri be a DVD lejátszót.Minden jól van bedugva, de ha áramot kap a DVD, akkor nem lehet elindítani azu operációs rendszert. Ha újra akarom telepíteni máshogy nem megy.Mit csináljak?

2012. ápr. 11. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet rossz helyre van kötve a DVD vagy a rajta lévő jumper vagy rossz helyre rakva, ha egyáltalán van rajta. De ez csak egy tipp.
2012. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

ilyen cuccre gondolok és bocsi a gépelési hibákért.

2012. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ilyesminek nyomát sem találtam, viszont SATA-s, ha ez számít még valamit. Mindent jól raktam össze, ezért nem értem. Ha nincs bedugva akkor működik, ha bedugom, akkor ez probléma. Csak arra tudok gondolni, hogy a dvd meghajtó lehet rossz, vagy a BIOSban valami el van kalibrálva. Ott viszont nem tudom megcsinálni, mert nem ismeri fel... GOndolom ezért lett kihúzva már akkor is amikor megkaptam, mert valakinek nem volt türelme gondolkozni, hogy mi baja lehet, csak kihúzta, hogy nem zavarjon sok vizet.
2012. ápr. 11. 20:29
 4/4 A kérdező kommentje:
HA a BIOS-ban akarom beállítani a IDE Master vagy Slave-t akkor nem ismeri be, pedig úgy tudom, hogy be kell ismerni a cd/dvd-t.
2012. ápr. 11. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!