Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a PC és a Mac...

Mi a különbség a PC és a Mac között?

Figyelt kérdés
Informatikát tanulok, van némi rálátásom a témára, de ezt nem bírom megérteni. Apple gépek ugyanúgy Intel processzorra épülnek, mint sok PC. Ugyanúgy van alaplapjuk, grafikus gyorsítókártya is akárcsak a PC-kben. Szerintem ilyen téren, nem más mint egy extrémen túlárazott PC, egy a hardverhez optimalizált oprendszerrel. Miért van még is ott az a "Mer' ez Mac, h*lyegyerek..." az összes applefanboyban? Tényleg van különbség, vagy csak én látom rosszul?
2012. ápr. 8. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen a mac hardveresen is más volt, de ma már csak tényleg a márkanévért fizetsz. Luxuscikk, amivel a gazdag tulajdonosok szeretnek villogni.
2012. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Remekül látod a helyzetet! Én azt gondolom, hogy a márkanéven kívül amiért még fizetsz az az OSX, ami azért hagyjuk meg tényleg rendesen a hardver alá van optimalizálva, egy Windows-zal ellentétben.
2012. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Apple arra hivatkozik az árát illetően hogy csak és kizárólag első osztályú,minőségi anyagból építik a Mac-et ami ez által tartósabb,hosszabb életű és a legmodernebb technológiákat alkalmazzák.Valamint ha közvetlen az Apple-től rendeled az igényeid alapján rakják össze,ami neked kell bele az lesz benne.Persze megmondják miből választhatsz.És mivel a hardvert és a szoftvert is ugyan az a cég gyártja így bármilyen problémában tud segíteni az ügyfélszolgálat.És bármilyen operációs rendszert futtathatsz rajta.Linux,MacOS,Windows.Még PC-n csak Linux-t és Windows-t.(Az már más kérdés hogy a MacOS miatt megéri-e)


Ez a hivatalos indok az árára többé kevésbé..

Valamint nem vagyok benne biztos de úgy tudom hogy a Mac-et az USA-ban gyártják nem kínában vagy valami "olcsó" keleti országban.És ez is befolyásolja az árát.Nem mindegy hogy valakik mondjuk 10-20-30 dolláros órabérben rakják össze,tesztelik vagy 1-2 dolláros órabérben.Szóval ez is megnyomja az árát ha nem tévedek és az USA-ban gyártják.


A Mac egyszerűen luxus cikk.A számítógép ipar Audi-ja,BMW-je,Mercédesze.

2012. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk tény, hogy minőségi, meg esztétikus, meg ugye van pár ügyes, szabadalomvédett technológiája az Apple-nek, de ez megér kb 2x annyit? Egy 13" körüli Macbook van 350-400k-ban újonnan. Egy nagyon hasonló Dell(aki szerintem szintén nem egy rossz gyártó) laptop van 200k-ban. Valamint Hackintosh, és ottvan PC-n az OSX, igaz nem olyan hatásfokkal, mint egy Macbookon. De ez meg orvosolható a UNIX szerű rendszerekkel, Pl. BSD-vel, amin az OSX is alapszik. Egész szép dolgokat lehet azzal is csinálni.
2012. ápr. 8. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán arról szól hogy megéri-e vagy mennyire éri meg.A luxus cikkeknél általában egyszerűen az számít hogy van-e rá pénzed és szereted-e,nem az hogy mivel nyújt többet mint az olcsóbb alternatívák.


Tegyük fel mint jövendőbeli informatikus úgy döntesz hogy beruházol egy olcsóbb iMac vagy PowerPC G4 vagy G5-re hogy megismerd attól függetlenül mit nyújt azért a pénzért.Netre,zenére,videó szerkesztésre,egyszerűbb általános felhasználásra megteszi.És tegyük fel megtetszik,egyszerűen szereted ahogy működik ahogy végzi a dolgát.Tetszik a stílusa.Akkor a jövőben ha lesz rá pénzed venni fogsz egy új iMac-et és ha megkérdezik miért egyszerűen azt mondod mert tetszik,szeretem,mert ez Mac.Lehet úgy hogy nincs pénzed ilyesmire az ilyen választ nehezen tudod elfogadni,de ez így működik.


Ha mondjuk megkérdezel egy Audi tulajt hogy miért ezt vette miért nem egy Dacia-t vagy Opel-t vett.Azt fogja mondani mert szereti,mert ez Audi.


A Luxust nem érteni hanem szeretni kell.A luxusnak soha nem volt értelme és nem is lesz.Ha teheted ki kell próbálni még ha csak egy régebbi modellt is.Most így általánosságban értve a Luxus-ra nem csak a Mac-re.Ilyen egyszerű.

2012. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!