Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet meghatározni egy...

Hogyan lehet meghatározni egy processzor teljesítményét?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt sok mindent (Pl. azt hiszem megértettem, hogy a magok száma nem feltétlenül szorzója a MHz-nek, csak olyan folyamatoknál, ami több szálon fut.-Tehát ha jól értem, a processzor nevében a szám, mindig egy mag teljesítménye.), és arra jutottam, hogy semmi nem mérvadó ha össze akarok hasonlítani két cpu-t. Sem az órajel, sem a magok száma, semmi... Akkor mégis honnan lehet tudni, melyik a jobb? Nem szeretnék, bunkó módra ár alapján vásárolni egyet. :S
2012. ápr. 6. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs egységes szabályrendszer, igazából ismerni kell őket, ha el akarsz tudni igazodni. Az ár szerint vásárlás nem olyan rossz ötlet egyébként, hiszen véletlenek nincsenek. Ekkor arra kell figyelni elsősorban, hogy az Intel procik ára messze meghaladja az AMD procikét, azaz csak márkán belül szolgáltat viszonyítási alapot.
2012. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"azt hiszem megértettem, hogy a magok száma nem feltétlenül szorzója a MHz-nek"


Nem nem feltétlenöl, egyáltalán nem. Pláne hogy a MHz egy mértékegység.

2012. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem? Akkor egy folyamatot, ami 4 GHz teljesítményt követel, de több szálon is megoldható, nem képes egy két magos, 2 GHz-es cpu elvégezni?
2012. ápr. 6. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:
A GHz eleve nem a teljesítmény mértékegysége...
2012. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolkodsz. Nincs olyan, hogy valami 4GHz teljesítményt követel, hiszen ez nem is teljesítmény, csupán egy órajel.


Egy adott folyamat valamennyi számítást igényel, és az egyik processzor azt X lépésben tudja kiszámolni, a másik meg Y lépésben. És persze az se mindegy, hogy mennyit kell várni az egyes lépések végrehajtása között. Olyan ez, mintha egy autó teljesítményét a bele öntött üzemanyag alapján akarnád megítélni. Van némi összefüggés, de nem annyi, hogy az mérvadó legyen.

2012. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor mégis, hogyan választ az, aki jártas ebben? Mert az "ismerni kell őket" (első válaszoló) elég homályos.
2012. ápr. 6. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Csúnyán mondva: A tesztekre vagy hagyva, és a személyes tapasztalatra, plusz a netes fórumok "segítőkész" tagjaira.

Mi se a kis ujjunkból szoptuk ki azt ha mondasz két CPU-t a legtöbb esetben kapásból tudjuk melyik a jobb.

2012. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én általában a magok száma, foglalat, cache (memória) és véglegesen az órajel :)
2012. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!