Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől ilyen meleg a videokártyám?

Mitől ilyen meleg a videokártyám?

Figyelt kérdés
Van egy nVidia GeForce 8400 gs 512mb-os kártyám, aktív hűtéssel.(bár a ventilátor átmérője elég kicsi ránézésre kb 5cm körül van). Szóval a SpeedFan szerint a GPU 80 fokos(minden más normál értéket mutat 40 fok körül). Mi okozhatja ezt?(a gépben 3 ventillátor van 1 a tápnál, 1 a procinál és 1 a videokártyán)
2012. ápr. 5. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Takarítsd meg, és pasztázd újra, talán jobb lesz. Ha nem, akkor ilyen, és kész. Egy GPU-nál 80 fok nem a világ vége, még 90 se lenne az.
2012. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno az asztali gépemben ATI Radeon HD4850 512Mb-s (még a piros) aztán ennek a Vapor-X-es 1Gb-s változata égett le 80-90 fok környékén. Szerintem csináld azt amit az első válaszadó mondott, paszta, tisztogatás. És vegyél még plusz ventillátort szerintem, legalább kettőt, hogy szélcsatornát alakítson ki a gépházban. Az alap ventik csak arra elegendők amiken rajta vannak. A procié nem fogja hűteni a VGA-dat. De szerintem így semmiképp ne használd hosszú távon.
2012. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ajánlanátok 1 jó ventilátort, és mondjuk hogy hova tegyem be a gépbe, hogy jó legyen? pls
2012. ápr. 5. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok: Az szerintem mindegy milyen a ventillátor, ha érzékeny a füled akkor a zajszint jellemzőjét figyeld, melyiknek mennyi. Én a helyedben egyet vagy kettőt tennék az oldallapra, egyet meg a hátsó panelhoz, úgy hogy az oldalsó befele, a hátulsó kifele fújjon. Vagy esetleg ha van hely a gépház elülső paneljén, akkor akár oda is tehetsz. A lényeg hogy egyik oldalon be, másikon kifele fújja a levegőt. Ja és ha LED-eset veszel még jól is fog kinézni:)
2012. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Ment a zöld kezecske mind2töknek.
2012. ápr. 6. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Szivesen :) remélem nem lesz gond a vasaddal
2012. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

én ajánlom neked ezt a hűtőt és hozzá a turbo modult, nekem bevált és az a jó hogy ultra halk :D

2012. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!