Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a memóriával...

Miért nem működik a memóriával a gép?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem, egy 1024 megabájtos ddr 1 típusu ramot, és az a szomorú észrevétel történt, hogy a régi 512 megabájt, szintén ddr1 típusú memóriával nem működik. Aztán kivettem az 512-est, és csak az 1 gigás volt a gépben. Így működött. Ma reggel viszont, már nem indult el, mert azt írja, hogy a windows intéző leállt. Próbáltam többször is.
2012. ápr. 5. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

kellene tudni első körben milyen az alaplap, pontos típus! nem elég hogy asus, stb. hanem pl asus xxxx1234-x(ez csak1 példa)

így meglehettudni hogy hány mhz-es ramokat támogat.

továbbá kellene tudni a 1024-es és az 512-es ram tipusát is.Mhz a lényeg itt is

2012. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húú, az alaplap valami nagyon kínai, és nincs róla infó a neten, de a régi videókártyám 400 mHz, és az újra azt mondták a boltban, hogy támogatja
2012. ápr. 5. 09:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az alaplap nem bírja a 2-t együtt. (pontos infók hiányában csak tipp)
2012. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jenci ***** válasza:

Tehát a rendszer betöltődik rendesen,viszont utána ezt írja ki?

Szerintem nem a RAM modul a hibás,mert akkor be se töltődne a windows.Inkább az alaplapra gondolok ennyi információ alapján.Illetve nem tudom,mikor volt újratéve a windows,megpróbálhatod újratenni.

2012. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, a rendszer betölt, csak amikor hozná be az asztalt, kiírja, hogy A Windows Intéző leáll, és vége, utána nem tudok mit csinálni. A windows most lett újratéve nem rég.

Most a régi memória van benne, és ezzel működik. Tegnap is működött, csak ma reggel, amikor kapcsoltam be írta ki.

2012. ápr. 5. 09:54
 6/6 Jenci ***** válasza:
Akkor tedd vissza a régi ram-ot,amivel működött.Ezt már meg is csináltad,ha jól értettem.Ezek után csökkentett módban indítsd újra a gépet--tehát bootoláskor F8-at sűrűn nyomogasd.Ilyenkor csak a szükséges driverek és illesztőprogramok töltődnek be.Ha ekkor is hozni fogja a hibát,akkor valamelyik nem oda illő,és ez a hiba oka.Lehet még valamilyen kártevő is,ami a gépre került.Ha tudsz,akkor csinálj egy rendszer-visszaállítást.Ha mindezek után sem megy,akkor újra kell tenni a windowst és a megfelelő drivereket telepítsd fel hozzá!!!
2012. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!