Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám orvosolni a...

Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés
Van egy nVidia GeForce 8400 gs 512 MB-os videokártyám. Kezdetekben tökéletesen működött(pl. CoD4 ben fix 250 fps-em volt), azóta azonban eltelt 3 és fél és, és a teljesítmnye valami miatt lecsökkent. (ma örülök, ha van 50-60 fps-em). Nekem azt mondták, hogy a kártya memóriája zsúfolt és ezért nem tud maximálisan teljesíteni.(nem tudom van-e ilyen, én ehhez hülye vagyok). Szóval az a kérdés, hogy tényleg lehet-e ez a probléma, és ha igen, mit tudnék ellene tenni?
2012. ápr. 3. 14:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és időközben át lett téve XP-ről Win7-re. Nem tudom, ez befolyásolja-e a dolgot.
2012. ápr. 3. 14:58
 2/4 anonim ***** válasza:

hőmérséklete általában mennyi szokott lenni? (figyeled?) és mennyi volt, mikor jól ment? procinál ugyanezek

Nézz be a BIOS-ba, hátha le van csökkentve a kari memóriája

Géped volt-e takarítva, más játékoknál kipróbáltad-e, ott ugyanilyen-e, van e bekapcsolva V-Sync? Az nvidia vezérlőpultban nézheted meg, mint oly sok mást is, pl a 3D-s grafikai beállítások teljesítmény avagy minőségorientáltak-e, rengeteg hardver szintű tiltást be lehet ott állítani, CoD4 configjában is rohadt sok minden változhatott

az oprendszer váltással kellett felraknod drivert a gépre, ha nem tetted meg, akkor a windows7 elintézte magának, sürgősen szedj normálisat


remélem megérted, hogy ez nem túl sok info amit megadtál, és nem tudhatjuk hol nézhettél el 1 azaz egyetlen dolgot is

2012. ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem vagyok egy zseni informatikában. Annyit tudok mondani, hogy a konfig biztos nem változott és újratelepítés után rendes illesztőprogram lett rátéve, nem a windows rakta fel. a hőmérsékletet hogy tudnám figyelni? vannak erre programok?
2012. ápr. 3. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


mindkettővel tudod figyelni, a másodikkal a ventiket tudod jó esetben szabályozni, ez alaplaptól függ


menj be az nvidia vezérlőpultba, és változtasd a beállításokat teljesítménycentrikusra

ha tudod hogy kell bemenni a biosba (pl. F2,F8,F12 indításkor noymogasd), akkor ott megnézheted a videomemóriát, és ha tudsz kiválasztani nagyobbat akkor azt

energiagazdálkodás is le tudja húzni, energiasémából is válaszd a teljesítménycentrikusat


kezdetnek

2012. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!