Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik monitort válasszam?

SepTox kérdése:

Melyik monitort válasszam?

Figyelt kérdés

Konkrétan erre a 2-re gondoltam.


[link]

Tn paneles


[link]

IPS paneles


Tudom hogy két különböző panelről van szó csak az érdekelne konkrétan hogy meg ér-e 7 ft különbséget az IPS miközben jobb az frissítési ideje az ASUS-nak. Na meg persze ASUS-on van HDMI ami szerintem nem hátrány.



2012. márc. 31. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az Asust venném!

NÉZDD MEG A DELL KONTRASZTARÁNYÁT! 1:1000 ez nagyon kevés!

Am én is hasonló Asust vettem kb 1 éve, és nagyon meg vok vele elégedve! Az enyém is hasonlókat tud, csak nincs rajta hdmi, meg 1 picit drágább volt.

2012. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És a tudatlan vásárló be is nyalja a kontraszt arányt.

1000:1 -hez az teljesen jó. A nagy szám az a dinamikus kontraszt arány, amit kb senki sem használ, mert jól hangzik, de igazából szar. Fényerővel játszik. Ha a képen sok sötét van akkor csökkenti a fényerőt. Ebből következően a világos részek is sötétednek, a felirat is a filmen.

Szóval bullshit egy sötét film igazából nézhetetlen vele.

A cégek akik nem nézik hülyének a vásárlókat a nem dinamikusat is ki szokták írni.


Dell mellett szól, hogy IPS, jó betekintési szög, forgatható és állítható magasságú (engem ezzel meg is nyert :D).


Asus meg, hát 5ms válaszidő a Dell 8ms-e helyett, nem veszed észre a különbséget. +HDMI, DVI is digitális, van olyan jó. HDMI még hangot tud vinni, de mi értelme a monitorba?


Szóval én Dell-re szavazok.

2012. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"NÉZDD MEG A DELL KONTRASZTARÁNYÁT! 1:1000 ez nagyon kevés!"

Tudatlan vásárló vs marketing 0-1.


Nagyjából minden normális monitor kontrasztaránya 1:1000, és ahogy elmondta előttem a válaszoló, a dinamikus kontrasztarány bullshit, az első dolog amit kikapcsol az ember.

IPS panelnél kicsit másképp is működik ez válaszidős dolog, szóval énis azt mondom hogy +1 a Dell-re.

2012. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az asus-t venném
2012. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!