Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel 1155-ös socketű alaplapo...

Intel 1155-ös socketű alaplapokban ha két PCIe 3. 0 van beépítve akkor azok két VGA kártya berakása után csak 2. 0-ásként fognak üzemelni?

Figyelt kérdés
További kérdés, hogy minden 1155-ös lapnál csak ezek a felosztások léteznek két PCIe esetén? (8x+8x, 16x+4x) Vagyis nem létezik kétszer 16x-es?
2012. márc. 27. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

te két dolgot keversz


a 3.0 a generáció (ezen csak a maximális sávszélesség múlik), az x16, x4 stb. meg a sávok számát jelöli

2012. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha félreérthető voltam, nem akartam két külön kérdésként feltenni. Tudom, hogy függetlenek egymástól.
2012. márc. 27. 20:01
 3/3 anonim válasza:

Első kérdésre:

Az LGA1155 esetében a PCIE vezérlő már a prociban van, szóval attól, hogy a lap elméletben képes a PCIE3.0 sávszélességének az kiszolgálására, még nem feltétlenül fog azon üzemelni. Amennyiben pedig a prociban PCIE3.0 vezérlő van, akkor az két kártya használata esetén sem varázsolódik át 2.0-ássá.


Második kérdésre:

Ez is a processzoron múlik. A lapokon két 16x-es slot van (amelyiken nem, azon a gyártó figyelmeztet), ha a proci képes két darab 16x sávot kezelni, akkor az a lapon nem fog múlni. DE az Intel még olyan procit nem adott ki, ami 32 sávot kezelne. Egyébként a PCIE3.0 esetében egy darabig azért nem lesz visszatartó erő a kétszer 8x.

2012. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!