Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az overlock és...

Mit jelent az overlock és hogyan kell?

Figyelt kérdés
szerintem egyértelmű.
2012. márc. 25. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=DEOxygMK2T8

Szerintem is egyértelmű, de ha valami ennél konkrétabbra lennél kíváncsi....

2012. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de processzor szempontból xD :))
2012. márc. 25. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egyértelmű, minek kérdezed?


Overclock, ha a CPU-nak, GPU-nak, memóriának stb. megemeled az órajelét, és a "gyárinál" nagyobb sebességen üzemelteted.


A CPU-t általában BIOS-ból szoktuk húzni. A referencia FSB emelésével, illetve bizonyos esetekben a szorzó emelésével elérhető az órajel emelése.


Nem lehet ám vak légy módjára csinálni, mert az alaplapon sok eszköz ehhez szinkronizálja magát, és meg kell tarani az egyensúlyt, hogy a rendszer stabil legyen. Pl. ha emeled az FSB-t, az a memória órajelét is növeli, és szükség lehet visszaosztásra, hogy ne szálljon el az égbe.


GPU-t általában szoftveresen, vagy BIOS modifikációval húzunk. Előbbi nagyon egyszerű, utóbbi csak profiknak ajánlott.


Elég általános leírást adtam, ennek két oka van. Egyrészt azért, mert az internet tele van jobbnál jobb leírásokkal, és a Google-t mindenki tudja használni, másrészt meg mert hardverfüggő a dolog, egyes gépeken eltérő lehet.


Tényleg azt tudom javasolni, hogy keress rá a témára, mert sok érdekes cikket találhatsz.

2012. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Röviden:

[link]

2012. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egyértelmű a kérdés. vagyis a kérdés tartalma
2012. márc. 25. 14:48
 6/6 A kérdező kommentje:
s az intel core 2 duo E8200 processzoromat hogyan overlockoljam?programmal?
2012. márc. 25. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!