Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket részesítitek előnyben...

Melyiket részesítitek előnyben: táblagép vagy laptop?

Figyelt kérdés
Egyetemistának, sok házidolgozathoz, zeneszeretőnek. Szoktam játszani is, és internet is kéne. De emellett a könnyen hordozhatóság és a kábelfüggetlenség is mérvadó lenne. Mi a véleményetek?
2012. márc. 24. 18:23
1 2
 1/11 CactusClone ***** válasza:
68%

A táblagép nem PC, nem notebook. Én nem is nagyon értem, hogy mire jó. Inkább egy kis méretű notebook, mint egy táblagép.

Mondjuk az is kérdéses, mennyit szánnál rá.

Szerintem.

2012. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre, házidogához laptop, mindenképpen!

Egy táblagép erre jóformán alkalmatlan.

2012. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Panda Péter ***** válasza:
68%
+1, én sem látom igazán létjogosultságát a tabletnek (ugyanúgy a netbookoknak sem). ha fontos a hordozhatóság, arra ott a szubnotebook kategória, 12,1", 13,3".
2012. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. márc. 24. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen laptop, gyorsabban lehet gépelni, jobban szerkeszthetőek a szövegek.
2012. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
3-4 napja van iPad -em Elfelejtettem használni a PC-m o.O
2012. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért próbálj meg iPaden házi dolgozatot vagy szakdolgozatot írni...
2012. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
céleszköz. egy netbooknál SOKKAL jobb használni ey ipadet, mindössze a fizikai keyboard lehet hátrány. ez médiafogyasztásra, netezésre, képekhez, videókhoz, játékra jobb, még még ezer dologban. és persze nehogymár egy netbook hordozhatóbb, ami 10x olyan vastag, nehezebb is, nyitogatni kell, kisebb és szarabb a kijelzője. és lassabb is.
2012. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy laptop lassabb? Hol?


Amúgy a "meg még nyitogatni is kell" hát, ha már táskát kell vinnem(mert az ipad sem fér be a zsebedbe) akkor legyen már benne valami, az a 0,06 másodperc, amíg kinyitom meg nem zavar, de az ipad-on elég gáz ha összekarcolódik a képernyő(ami mellesleg elég könnyű, és felbontásban meg sem közelíti egy laptopét)


Akkor nézzük az internetet: Egy mobilnet is sokkal gyorsabb a sima ipad-es netnél, talán a hipernet-el fogyasztható.


Megjegyzem, ipad= eredeti programok,zenék,játékok, nuku bluetooth vagy bármi ilyesmi, szóval elég nagy hátrány ez is.


Amúgy is kiverik a kezedből, ha buszmegállóban kapod elő, tehát a hordozhatósági haszna sincs meg( rosszabb esetben kirabolnak, biztos nem csapnák ki egy 100.000Ft-os gépet utcán)


Kicsit visszatérek a laptopok teljesítményére: Felbontásban és fájlkezelésben, sőt tárhelyben is 2-3x sebesség van, nem beszélve a billentyűzetből adódó gépelési sebességre. A képernyők sokkal nagyobb felbontásban jelenítik meg a filmeket,videókat, és ugyanannyiba kerülnek mint egy ipad(149.000 volt a Media martban szóval biztos van olcsóbbért is) 134.000 ért pedig egy szinte mindenre jó laptopot lehet már venni.

2012. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én netbookról beszéltem, nem notebookról.

Steve 2010 elején épp ezt mondta, hogy az okostelefon és a notebook közé lehet tenni a táblagépet, és ott is elmondta, miért nem a netbook a jó.

amúgy a nyitogatás a hely miatt értettem. gyakran utazom távolsági buszon, a laptopot utálom használni, mert egyszerűen nincs hely, kényelmetlen hosszú távon tartani, satöbbi, pedig 13"asom van.


lesd meg a pár perces videót :)

http://www.youtube.com/watch?v=OBhYxj2SvRI

2012. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!