Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop töltő javítható?

Laptop töltő javítható?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy ACER travelmate laptop. A töltőjének a kimeneti feszültsége jó, de szerintem áramerősséggel gondok vannak. Utóbbit nem tudom kimérni. Így még lehet vele valamit kezdeni? Meg tudom csinálni?
2012. márc. 23. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy az áramerősséggel gondok vannak? Mik a tünetek, mit csinál/mit nem, ha bedugod a gépbe?
2012. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ő töltője 19,5V- 7,1A


A feszültséget kimértem jó. Ha rádugom a laptopra úgy hogy akksi benne van, a töltésjelző narancssárgán villog. Ha nincs akksi akkor a laptop fel sem pörög.


Namármost volt lehetőségem kipróbálni egy másik töltővel. Ez 20V-2A.

Ezt ha rádugom úgy hogy akksi benne van akkor narancssárgán világít a töltésjelző (nem villog, hanem világít, és tölt is, így feltöltésnél zöld. Ha nincs akksi csak egy pillanatra pörög fel a laptop.


Amikor akku fel van töltve Windows bejön. Akármelyik töltő van rádugva, azt írja hogy telepről megy a gép, és nem váltóáramról.


A második akksinál szerintem csak azért pörög egy pillanatot, mert kevés Neki a 2A (hiszen az ő eredeti töltője 7,1A-es.

2012. márc. 24. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég valószínűtlen, hogy a töltő lenne a hibás, ha megvan a kimenő feszültség, szinte biztos, hogy annak nincs baja. Inkább a laptop elektronikájánál kellene szétnézni, esetleg a csatlakozónál, hogy minden rendben van-e. Ha van rá lehetőség, szét kellene szedni a laptopot, megnézni, eljut-e a töltő árama a lapra, illetve az akksit mérni menet közben rádugott ill. lehúzott töltővel, hogy kap-e töltőfeszültséget. Én a magam részéről nem a töltőre gyanakodnék.
2012. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Áram biztos jut, mert a saját töltőjénél (7,1A) villog elöl a led, a másiknál (2A) világít (és ezzel a másikkal fel is töltöttem az akksit. Kimérni az áramerősséget sajnos nem tudom hogy kell. A multiméter nem elég. Szétszedi szétszedtem, a csatlakozó körül nem látok semmit. :(
2012. márc. 25. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Áramot mérni elég lenne a multiméter, de ahhoz szét kéne barmolni vagy a kábelt, vagy a töltőt, illetve ami a tápra van írva áram, az csak a maximális leadható áram, nem folyamatosan annyi folyik a kábelen, tehát ez rossz megközelítés. Magát a laptopot kellene megnézetni.
2012. márc. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz. Köszönöm a segítséget!
2012. márc. 26. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!