Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány GB rammal érzi jól magát...

Hány GB rammal érzi jól magát a windows 7?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 GB van és elég nehezen indul el a firefox(kb 20mp) miközben egy iso-dvd file-t másolok, vagy valamilyen programot futtatok a háttérben. A procim 1,8 Ghz-es intel.

Normális ez?


2012. márc. 19. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A másolás függ a merevlemezed teljesítményétől is és ne csodálkozz ha lassan indul el, ha közben másolsz, mivel azzal van elfoglalva a HDD-d.
2012. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod hogy gyorsabban induljanak a programok akkor vagy egy gyorsabb merevlemezt vagy egy SSD-t szerezz be.
2012. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kb 4gb vel... ha azt akarod hogy játéknál is szuperáljon akkor 8gb a biztos...bár én 1.8 as processzorral a 7 et messze elkerülném...
2012. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2GB elég alap dolgokra, 4GB-tal már játékosoknak el kell lenniük. Az olcsóság (DDR3) és az előre gondolkodás miatt lehet 8GB-t is venni, de az biztos, hogy ennyi nem kell még egy jó darabig (nekem is 8GB van és játékok alatt talán egyszer elértem a 4,1GB-os RAM használatot, úgy hogy a Windows a sok memória láttán maximálisan kiterpeszkedett és alapból belefeküdt vagy 2GB-ba, de előtte amíg csak 4GB volt telepítve, max 1,5GB-ig merészkedett az Ultimate x64 verzió és ugyanazzal a játékkal 4GB alatt maradt a RAM használat).

Mondjuk ma már a 120k-s laptopokba is beledobják a 8GB RAM-t és büszkén hirdetik a plakátokon meg az újságokba...gondolom azért, mert olcsón beépíthető és az átlagember meg jól rácsodálkozik, hogy milyen komoly/erős a cucc, közben valószínű, hogy a szóban forgó noteszgép egész életében nem fogja talán még fele memóriát sem kihasználni.

2012. márc. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gigával egész jól elvolt a régi gépemen. Lehet, hogy a procid miatt lassú olyankor
2012. márc. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lindmayer ***** válasza:

ha az a proci egymagos, akkor alán az xp-t kéne fel tenni rá

de ha kétmagos, akkor rendesen kéne futni, amúgy azt sejtem egyébként rendesen fut, csak a kkor van ilyen problémád, amikor másolsz

egy tanács: szüneteltesd a másolást, míg elindítod a programot, miután elindult folytasd

2012. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem egymagos. DualCore procim van, vagyis 2 x 1,8 Ghz
2012. márc. 20. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!