Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért pörög a processzorhűtőm...

Miért pörög a processzorhűtőm a szokásos 3600Rpm helyett 4500Rpm-mel?

Figyelt kérdés

Tegnap kiporszívóztam a gépem. :) Ma mikor bekapcsoltam nagyon zugott, a hőfok ugyanugy 30-34fok és még is rettenetesen pörög.

alaplap: Msi 760gm-e51

proc: AMD phenom ii x4 955 gyári hűtővel


2012. márc. 18. 20:57
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
60%

..mert melegebb van..

..mert szennyeződtek a lamellák..

..mert az AMD gyári hűtői amúgy egy semmirevaló, gyenge minőségű repülőgép hajtóművek..

2012. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"gyenge minőségű repülőgép hajtóművek.."

:D :D :D Ez igaz.

2012. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Képzeld, már 2000 forintért is kb 10x halkabb és 2x hatásosabb ventit lehet kapni, mint a gyárid. Ezt teszteltem. Barátnőm anyjának (leendő anyósom) én raktam össze a géped. Sajnos nem figyeltem és doboz nélküli procit választottam. Sebaj, mondtam. Elmentem egy itteni pc boltba és megvettem a legolcsóbb használható ventit valami Spire nevűt 1500 forintért. Mikor bekapcsoltam a gépet, muszáj volt ellenőriznem tényleg forog-e a ventillátor:D És forgott. Nem is lassan. Kinyitott házban olyan hangja volt, mint az enyémnek zárt házban osztva 2-vel.
2012. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

5HÓNAPOS AZ EGÉSZ. EDDIG SEMMI HANGOSSÁGOT SEMMI ZAVART NEM TAPASZTALTAM, MOST, HOGY EZEK JELENTKEZTEK GONDOLTAM KIÍROM IDE DE FELESLEGES VOLT. EGY ÉRTELMES VÁLASZT NEM KAPTAL MITŐL LEHET AZON KÍVŰL, HOGY "AZ AMD SZAR". NEM ARRA VAGYOK KIVÁNCSI MENNYIÉRT LEHET VENNI 10X-20X JOBBAT. ENGEM AZ ÉRDEKEL MITŐL LETT ILYEN AMILYEN.

(csak zárójelben megjegyezném Nem lett melegebb. a szobámban ugyanúgy 23Fok van.

2012. márc. 19. 18:52
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Jó, de miért kell ordibálni?


Ezek a legvalószínűbb okok, amit felsoroltunk. Az is lehet, hogy porszívózás közben elmozdult a hűtő és megszakadt a paszta jól bejáratott kötése. Esetleg nem áthat újrapasztázni, ezúttal jó minőségű pasztával.

Amúgy a BIOS -ban a H/W Monitor résznél szabályozni is tudod a sebességet.


De az igazi megoldást egy normális minőségű hűtő jelentené amúgy.

2012. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fel ne háborodj azért:) Minket senki nem fizet azért, hogy a normális és kevésbé normális kérdésekre választ adjunk szolgai módon. Ez benne van a pakliban.
2012. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!