Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápnak van köze a processzor...

A tápnak van köze a processzorhoz és az alaplaphoz ha van akkor mit kell meg figyelni?

Figyelt kérdés
és hol lehet megnézni hogy milyen fajta tápom van?
2012. márc. 17. 22:27
 1/10 gábor69 ***** válasza:

Naná hogy van .. A meghajtók és a processzor veszi fel a legnagyobb feszültséget .. BIOS-ban tudod megnézni ... De van egy ingyen letölthető program : EVEREST Home .. Ingyen letölthető . Minden adatot kilistáz neked a gépedről .


[link]

2012. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ekkora baromságot. a tápegység típusát úgy kell megnézni, hogy leveszed a gép oldalát, és megnézed. szoftveres úton nem működik, mivel a tápból csak az áram "megy"
2012. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gábor69 ***** válasza:

[link]


Így irja ki a feszültségfelvételt az Everest . Persze a tápegységre ( ha szétszeded a géped ) rá van irva hány wattos .. , ahogy elöttem Okoska baromságnak nevezte , amit irtam .

A lényeg , hogy milyen a géped . Ugyértem mekkora a vincseszter és annak fordulatszáma. DVD-író ... stb. ..mekkora az igénybevétel.

2012. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A táp csak az áramot szolgáltatja ahogy a második jól írta! És a videokártya vesz fel a legtöbbet van olyan ami 300wattot is.A BIOS nem tudhatja milyen táp van mert nem kap arról adatot.
2012. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Így irja ki a feszültségfelvételt az Everest"

Csak hozzáértő sose szoftverrel mári a feszültséget hanem multiméterrel!Az áramfelvételt is műszerrel!Azt kell nézni hogy terhelésre hogy viselkedik a feszültség. Mert ha nagyon esik akkor a táp nem tudja ellátni a konfigurációt.

2012. márc. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jenci ***** válasza:
Szerintem lezárhatjuk a dolgot azzal,hogy egy jó minőségű 450W-os táp mindennek elég.Arra figyelj,hogy elég hosszú kábelezés legyen és egy ágon ne túl sok csatakozó legyen.Ja és az sem hátrány,ha van 6 pin-es csatlakozó a videokártyának.
2012. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jenci ***** válasza:
Azt még elfelejtettem mondani,hogy legalább 80% hatásfokkal rendelkezzen.
2012. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát igen szerencsétlen gábor69 még a szövegértés se megy...

nem a fogyasztást kérdezte a kérdező, hanem a táp típusát.

2012. márc. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A tápnak egyetlen egy feladata van, az hogy elássa stabil feszültséggel és elegendő árammal az adott alkatrészt (proci, alaplap,stb)

A tápra ráírják hány wattos pl.: 420W

ezen kívül részletezni szokták, hogy melyik vezetéken mekkora feszültség esik mekkora a max áram ami folyhat rajta.

A gyártó meg megszokta adni, hogy a terméke milyen energia forrást igényel igaz néha túloznak, de biztosra mennek.

2012. márc. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A meghajtók és a processzor veszi fel a legnagyobb feszültséget"

Már nem azért, de lehet én maradtam le az egyedfejlődésbe, de mifelénk a videokártya is 12voltoról "eszik".

A másik meg hogy a HDD, ODD stb... áramfelvétele kb rohadtul elhanyagolható, a CPU és VGA fogyasztásának tekintetében(itt természetesen full load alatt értve).

Na szóval mindenképpen le kell kapnod a géped oldalát.

2012. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!