Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondjátok ezt a tápokról?

Miért mondjátok ezt a tápokról?

Figyelt kérdés
Valaki elmondaná hogy házzal együtt veszek tápot , HKC 450W v 500W az miért rossz? Elmondanátok? Ismerek olyat akinek x4 phenomja és gts 450-je van és semmi baja nincs ti meg fikázzátok:S
2012. márc. 17. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert silány minőségű és semmilyen védelem nincs rajta. Ha egy áramingadozás vagy egy villám szétégeti az egész gépét, akkor majd csak pislog az ismerősöd. Ráadásul a fogyasztásra is remek hatása van a táp pocsék hatásfoka.
2012. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen olcsó tápok (HLC, Codegen, MTech, Mercury stb) sokkal nagyobb arányban (10% fölött) mennek tönkre, mint a minőségi tápegységek (1% alatt). Az elektronikai alkatrészeknek sok paraméterük van. Minél gyengébb minőségű, minél alacsonyabb hőfokot és ingadozást bír ki, annál olcsóbb. Az olcsó tápokból többnyire kispórolják, vagy nem eléggé hatékony védelmeket tesznek bele. Ezek amíg működnek, addig nyilván semmi gond nem lesz. Ha valamiért elromlik, akár csak a használattól tönkremegy egy gyenge minőségű alkatrész, a védelmek hiánya/gyengesége miatt a gépbe beépített alkatrészek is könnyen tönkremehetnek a tápegységen kívül.

Egy normális gépet 100-150000Ft-ért vesz az ember. 5000Ft-ért megkockáztatod, hogy leég minden a 100000Ft-os gépben, vagy nyugodt szívvel kapcsolod be a gépedet és valóban kikapcsolódsz amíg használod? És még ha nem is visz semmit a tápegység: milyen érzés amikor bekapcsolnád a gépet és nem indul, mert már megint meghalt a tápegység egy egyszerű bekapcsolástól? Vagy hogy 4-5. bekapcsolásra indul el? Esetleg újraindulgat játék közben, kifagyogat játék vagy nagyobb terhelés közben, mert a tápegység nem bír elég áramot leadni.

Bocs, de nekem ezek a dolgok simán megérnek +5000Ft-ot. Sokminden van, amin érdemes spórolni, de ez nem az. Egy 150000Ft-os gépnél az az 5000Ft 3%-ot jelent. Oké, egy tálca sört is. De tudod, hogy évekre biztonságban vagy. Azok a tápok, azok a gyártók amiket ajánlunk hosszú évek alatt rengetegszer bizonyították, hogy a tápegységük megbízhatóan működik.

Saját tapasztalat: 24/7 működő gépemben 400-as Chieftec táp van (125W TDP-s proci, Radeon4850, 5HDD, 3 optikai, 4 memória - erősen terhelve használtam). Kb 4-4.5 éves korában lazán játszadozok, egyszercsak leáll az egész. Első gondolat: áramszünet. Dehát a lűmpa megy. Bekapcsolom, elindul, pár mp után leáll. Raknám fel az asztalra szétszedni, a ház a táp körül szinte megégeti a kezem. Eléggé poros helyen van, hát a tápventillátor beállt rajta. Semmi baj: maradt nálam egy Codegen 400-as táp meg van egy tönkrement Point of View (nem bírta havernál az áramszüntet...). Az egyikből csak jó lesz a ventillátor bele... A csatlakozója nem ugyanolyan volt, de átforrasztottam, 1-2 napig amíg szerzek valami normálisat jó lesz az is. Vártam egy picit amíg szerelhető hőmérsékletre hűlt, megcsináltam, vissza a gépbe, simán működött. Egy gagyi tápban csak attól a hőmérséklettől fele alkatrész tönkrement volna, nemhogy még védelem is legyen benne...

2012. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ha egy áramingadozás vagy egy villám szétégeti az egész gépét,"


Villámlás egy jó minőségű tápegység se nagyon bír ki. Persze a gép többi részét azért megvédi. Viszont 2-3000-ért lehet kapni olyan villámvédett elosztót, ami a tápot is megvédi. Szoktam is ajánlani mindenkinek.

2012. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lindmayer ***** válasza:

a táp a legkritikusabb alkatrész: ha az valami miatt tönkremegy szinte szó szerint vihet magával bármit, ami arra rá van kötve és nem feltétlenül tudod, hogy ő lesz a ludas:

tönkre mehet a vinyó, azt hiszed a cseréjével megoldódik a problémád, de egy hét múlva az is tönkremegy, kiderül hogy a táp ad túl sok/kevés feszültséget

egy szó, mint száz rá lehet szánni plusz 5 rugót egy normális tápért, hogy az ebből fakadó meghibásodások a tizedére csökkenjenek

2012. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szépen leirtak mindent

.

a lényeg tápon hogy tudsz sporolni egy gamer gépnél még ha low gamer is

mert akor minek veszed gépet? rengeteg olyan van hogy táp miat egész elszált és garanciát nem igazán válalnak sokszor ilyenkor és ha válalnak is újra roszminöségü tápot kapod mert az volt bene

.

táppal akor sporolsz amikor HTPC nél is gyengéb gépet raksz ösze vagy microATX et

de még akor is van viszonylag megbizhatób tápra lehetöség

egy ócska 5ezer alati táp ugy 75ezer alati komplet géphez jó max.

ami ara elég csak hogy office t használj vagy netán hd tól gyengéb filmeket néz

másra nem jó

de én még ott se sporolnák tápon enyire...

igazából nem is tudom kinek és hova jó az ilyen táp

talán egy nagyválalathoz? ahol nem számít ha egyszere leáll 50 gép?

talán egy szegény családba ahol nem számít ha 50ezres gép elfüstöl?

.

szóval szerintem sehova se jó sajnos...

ezek ilyen alibi tápok aki tájékozatlan beteszi mert olcsó ha mákja van megy sokáig vele föleg ha nem terheli gépet

.

reméljük idövel majd javul a minöségük ezeknek egyre fejlödik minden egyszer csak beletesznek védelmeket és megfelelö anyagokat

2012. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"semmi baja nincs ti meg fikázzátok:S"

Igen, mi fikázzuk. Az nem fordult meg a feledben hogy jó okkal? Ez nem olyan hogy valaki intel, AMD, nV fan stb... bármennyire is széthúzunk egy dologba egyet értünk tápon nem szabad spórolni, nem véletlen. Máskor egy ilyen kérdést ilyen hangnembe kiírsz gondolkozz el ezen...

2012. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A táp körül belül olyan a számítógépnek, mint az emberi testnek a szív. Képzeld el magadat egy gyenge szívvel, sétálni tudsz de nem ajánlatos szaladni, vagy megerőltető dolgot végezni, mert beláthatatlan következménye lehet. Ezt akarod a gépednek is? Kicsit durva hasonlat de hátha így megérted.
2012. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!