Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a hardver fontossagi...

Dejan kérdése:

Mi a hardver fontossagi sorrend jatekoknal?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Videókártya

Processzor a meghatározó szempont játékok terén

Valamilyen szinten a memória is.

2012. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a hardverek együttesen alkotnak egy rendszert, így minden alkatrész számít. A legrosszabb az, ha valami szűk keresztmetszetet képez és visszafogja az összes többit.

Persze lehet azt mondani, hogy aki játszani akar, annak elsősorban a videokártyát kell jól kiválasztani az igényei és lehetőségei függvényében. Ha megvan a VGA, akkor ahhoz kell egy megfelelő erősségű processzor és kielégítő mennyiségű RAM. Ha továbbmegyünk, akkor kell egy tápegység, ami ezeket könnyen elbírja, megfelelő hűtés/szellőzés, hiszen a játékok képesek izzasztani a vasat, ami nyáron kellemetlen is lehet, ha lekapcsolgat/újraindulgat. Nem árt, ha gyorsabb fajta merevlemezzel rendelkezünk, normális beviteli eszközökkel és legalább 20-22" monitorral. Egyedül az alaplap marad ki a szórásból, de az nem is számít sokat alap esetben, bár érdemes megbízható márkájút venni, ami a számunkra megfelelő szolgáltatásokkal rendelkezik.

2012. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemtudok mit hozáfüzni és egyetértek velük:)
2012. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja igen a tápegységnél a minöség a nagyon fontos a Watt az nem anyira TPD k alapján kiszámolod birja e mivel a videokártyákhoz több W os tápot irnak mint kel mivel pont ezekre a huladék tápokra is gondolnak

szóval pl. egy FSP Hexa 400W is jobb lehet mint egy olcsóbb vagy ilyen árba lévö "névtelen" gyártású táp (névtelenek számít sok "neves" is Codegen, HKC)

szóval van ez a táp ami pl. 600-650W os de sokkal roszab söt veszélyew mint egy minöségi kiseb W os tâp

viszont ha nagyban gondolkodsz (több kártyás rendszerek, százezres vga k...) akor már igazán minöségi kel és azokhoz W is biztosan kell

Corsair Professional, Enermax 650-750W

igazából még tuning, modig és töbkártyás rendszer melet se lesz szükséged igazán nagyobb tápra (persze lehet) 1000W körüliekre...

2012. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Enermax 650-750W"

Azért az enermax neve se garancia mindenre. Elég megemlíteni a naxn és cyclops családot. Persze ezek nem a "klasszikus" enermax tápok voltak ha nem CWT belsősek, de ezt a gyártó nem nagyon reklámozta, és az árukon se látszott meg.

2012. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

cyclops már nem igazán van nem?

naxn meg sok év garanciális? illetve gold minösitésü?

jó mondjuk ezeket nem irtam edig

nekem pl. 7év garanciális tápok tetszenek csak

remélhetöleg egy leégetet is kicserélnek nem?

vagy nem is számit azoknál se a garancia?

"hát m1"

2012. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen a cyclops már kifutott rég, de gondoltam a naxn miatt megemlítem. Amúgy nem, a naxnnál nincs 80goldos, van ami el se érte a standardot, van a standard 80+-os és a bronzos(82+). Persze nálunk a 230 voltos hálózaton egy fokkal jobb hatásfokot produkálnak. Amúgy nem falme-ként akartam írni ezt, ne érts félre.
2012. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!