Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha overclockolom az Android...

Ha overclockolom az Android Phone-om CPU-ját, az garanciavesztéssel jár?

Figyelt kérdés

Csak mert rootolni kell hozzá. És lenne valami szembetűnő változás a teljesítményében?

Samsung Galaxy Mini-m van, 600Mhz-es a procija, kb 748Mhz lenne az OC-ja. (legalábbis X8-nak ennyi)


2012. márc. 16. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a rootolás igen

az oc nem valószínű mert ha az oc progit eltávolítod soha nem derülne ki hogy a CPU húzva volt ha csak nem nyírod ki vele véglegesen az android rendszert mert tudtommal ha instabil lesz utánna a telód csak szoftverezéssel lehet az OC-t visszaállítani

2012. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Panda Péter ***** válasza:

mivel tuningolni csak főzött rommal lehet, amihez rootolni kell, ami alapból garanciavesztéssel jár, ezért nyilván bukod a garit.

amúgy egy G minit nem igazán értem, mi értelme tuningolni. az a proci nagyobb felbontású kijelzőt is simán meghajt (tudom, blade-em van).

2012. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, akkor inkább nem piszkálom. :)
2012. márc. 16. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:
A root nem jár garanciavesztéssel ha visszatudod állítani. És ahhoz hogy overlockolj, nem főzött rom kell, hanem egy másik kernel. Ahhoz hogy kernelt cserélj nyitott bootlader kell. A bootloader nyitása viszont tényleg garivesztéssel jár.
2012. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Root qvára nem jár garancia vesztéssel, nem tudom, hogy azok a nagyon okosok honnan veszik, szoftveres tartalom módosítása sose járt garancia vesztéssel, csak a hardveres.
2012. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!