Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új tápot, de a...

Vettem egy új tápot, de a gépem továbbra se működik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

(Ezt vettem: [link] html)


Idáig egy ~5,5 éves Asus 550W-os táp (A55-GA) volt használatban, két 18A-es 12V-os ággal, active PFC-vel.

Egy ideje néha kikapcsolt, majd ~2-3 másodperc múlva magától visszakapcsolt a gép, eleinte csak közvetlenül bekacsolás után csinálta, mostanában meg XP alatt is.

Aztán egyik nap be se akart indulni, csak a ventilátorok pörögtek, és folyamatosan világított a HDD LED, gondoltam a régi hibás HDD szórakozik, lehúztam, és el is indult a gép.

Viszont két napja így sem ment, erre mindent eltávolítottam, kivéve az alaplapot és a CPU-t. Továbbra is égett a HDD LED és pörögtek a ventik, és ennyi, beepelés sem volt.


Másik gépben kipróbáltam a tápot, ott az alaplapi LED jelezte, hogy van áram, de bekapcsolásra semmi nem történt. Gondoltam, hogy akkor a tápegység ment tönkre.


De az új táppal szintén csak a ventik indulnak el a gépemben, és nincs tovább.


Megnéztem egy még régebbi gépben az Asus tápot (csak 20 tűs csatlakozó van az alaplapon, a 24-ből 4 érintkező lelógott, és plusz 4-es csatolója sincs a lapnak), az meg beindult vele.


Csak részben halt meg a táp, de közben az alaplapot is tönkretette a gépemben?

Vagy valami más történt?


2012. márc. 15. 17:02
 1/4 A kérdező kommentje:
A linket elrontotta, de az nem lényeges.
2012. márc. 15. 17:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy irod táp haldoklik részben megholt

és tönkretet sokmindent gépben

:(

Asus táp? pontosan belinkelnéd vagt leirnâd nevét? ha leirtad mar akor,mindegy de ha nem akor ird le

2012. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Irtam egy csomót de mobil kitörölte...

akor van szerencséd ha "csak" alaplap halt be

Asus tápot még sose látam amugy jó gyártó de hát régi volt a táp már majd megnézemb milyen is

2012. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(Én mentem el a kérdezőnek az új táp-ért.)


A régi az egy ASUS A-55GA.

2012. márc. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!