A processzor (CPU) órajelének növelése - ez mit jelent?
Processzortól is függ hogy mivel jár.
Komolyabb tuningra alapból erősebb processzor kell, és ahogy írták, a fogyasztás, és a hőtermelés megnő.
Gyári hűtéssel nem sokat lehet húzni a processzoron, és annak igazából nem lesz nagy hatása (max a nagyobb feszültség és hő miatt rövidülhet az élettartama).
Én igazából úgy vagyok vele, hogy egy gyengébb processzornál nem sokat fog számítani az ha nagyobb órajelen megy, egy erős processzorban meg van annyi tartalék hogy felesleges legyen a tuningja.
Személy szerint eddig nem éreztem szükségességét.
#1
Ez így egy kicsit félrevezető, mert egyenes arányosságot enged következtetni a CPU órajel és a teljesítmény között. A dolog ennél jóval összetettebb. Például ott van az IPC hatékonysági mutató (végrehajtható utasítások per órajel) illetve sok múlik a végrehajtandó kódon és annak esetleges hardveres támogatása az utasítás készletben.
Persze két teljesen azonos felépítésű CPU között az órajel a döntő. Amúgy igaz, hogy órajel emelést (tuningot) a teljesítmény fokozása érdekében szokták csinálni, de nem minden esetben érdemes és ismerni kell a mikéntjét is a dolognak.
Előny: gyorsabb utasításvégrehajtás, egységnyi idő alatt több utasítást hajt végre a processzor. Nagyon leegyszerűsítve a dolgot, gyorsabb lesz a számítógéped.
Hátrány: nagyobb hőtermelés, és instabil lehet a rendszer ha a határon hajtod.
Ha utánaolvasol, hogy hogyan kell csinálni és mire kell odafigyelni akkor nem lehet belőle semmi baj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!