Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Várjátok már a GTX680-at?

Várjátok már a GTX680-at?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 18:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Húúú... Hart téged is látni még itt?? :DDD Am meg hogy a csudába, hogy ennyire semmit nem tudni róla, hiszen ebben a hónapban már jönnek... O.o"
2012. márc. 11. 21:42
 12/22 anonim ***** válasza:

Igen látni még. :)

Ebben a hónapban? Na arra én kíváncsi leszek, bár pontosan nem néztem még utána.

Amúgy hallottam én már mindent, olyat is hogy a GTX670 kb 20%-al gyorsabb lesz mint a HD7970, de olcsóbb lesz tőle, bár ilyen híreszteléseknek hitelt nem adok. Akkor inkább úgy fogalmaznék hogy ténylegesen pontos infót nem lehet tudni még róla, de hiába mondják meg a száraz technikai adatait, a dolog úgy is akkor fog lepecsételődni ha már kint van, és látjuk hogy teljesít valós felhasználás közben.

2012. márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Na megnéztem én, elvileg holnap lesz bemutató.

Amúgy itt olvashatsz sok okosságot:

[link]

Abu85 kommentjeit különösen ajánlom, tud...bár azért az ilyen schw@rtz féle nV buz*k kikészítenek.

2012. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
:)
2012. márc. 11. 22:20
 15/22 Panda Péter ***** válasza:

túl sok a gubanc a keplerrel, ha jön is, akkor sztem a középkategóriában fog startolni, aminek mondjuk én kifejezetten örülnék, mert ott fájdalmasan régen volt már árverseny. az más kérdés, hogy nem látok sok esélyt az nV-nek.


maga a GTX680 baromira nem izgat, mert az életben nem lesz pénzem ilyen kártyára, szóval tőlem aztán nyugodtan lehet gyors meg erős, ha nem tudom megvenni.

2012. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Panda Péter ***** válasza:
mondjuk jobban belegondolva, akár még kellemtlen perceket is okozhatnak a HD7000 családnak, ha jól lesz pozícionálva, ugyanis a komplett HD7k család véleményem szerint elég idiótán lett megtervezve (illetve mint cGPU, nagyon jó, de mint sima GPU, lehetne sokkal jobb is), viszont nagybetűs PLATFORMOT a játékosoknak jelenleg egyedül az AMD tud nyújtani.
2012. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nincs az idiótán megtervezve, csak eggyel magasabb árkategóriában indították a kártyákat, mint ahol teljesítményben vannak. Ha elvonatkoztatunk ettől, akkor ennél jobbak nem is lehetnének (7750-es 60 watt körül? Erre mondaná Palik Laci, hogy parádés...).
2012. márc. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Panda Péter ***** válasza:

hát pedig idiótán vannak megtervezve, a HD7700-ban és a 7900-ban kevés a ROP, a HD7700-ban emellett még a memsávszél is kevés, ALU-ban az ÖSSZES nagyon erős, a HD7800 az egyetlen jól belőtt kártya, az viszont olyan jó lett, hogy a HD7900 nyakára mászott teljesítményben, holott árban nagy difi van köztük. ez még barátok között is az ÖNGÓL kategória.


azért írtam, hogy cGPU-ként jól vannak belőve az arányok, mert ott csak az ALU és a memsávszél a mérvadó, és abban kb következetesen erősebbek a drágább kártyák.


szóval mielőtt legközelebb is "kioktatsz", legalább feltételezd, hogy tudom is, miről beszélek. peace.

2012. márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy tudod, nem kell a fölényeskedés. Mivel a termékpaletta nagy része letiltott részekkel szállított gpu-kból áll, valószínű nem azért tiltották le, mert unatkoztak, hanem azért, mert sz*r, főleg hogy az előző generációs kártyákkal sem sikerült pont egyvonalba felállítani őket. A TSMC is ugyanúgy befürdött, mint a GloFu.
2012. márc. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Panda Péter ***** válasza:

kevered a szezont a fazonnal. az ALU egységekből (pontosabban mondva a vektorprocikból) van letiltott egység a 7x50-es kártyákon, viszont ROP-ból pont annyi van, mint amennyit beterveztek, és az a kevés. meg ahogy mondtam is, az ALU teljesítmény még a kisebb kártyáknál is rendben van.


azt egyébként nagyon okosan csinálta az AMD, hogy számítva a TSMC balf@szkodására az elején, magasabb redundanciájú chippel dolgozott, mint általában. a pletykák szerint ezt szívta meg (megint) az nV, nekik több a hibás chip, mert nem terveztek bele elég tartalék egységet.

2012. márc. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!