Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ubuntu 10. 04, mi lehet a hiba?

Ubuntu 10. 04, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Bekapcsolom a gépet kb. 3-4 perc után lefagy. Van amikor a billentyű se működik Operációs rendszer: Ubuntu 10.04

Gép: 2ghz 512mb ram>kilett bővitve 256mb rammal igy lett 512mb-ás de a gép néha kiirja induláskor, hogy "f2 run setup" de ha rámegyek csak annyit ir ki hogy entering setup vagy valami ilyesmit aztán belelép a biosba, oké onnan kilépek. Ujrainditom és megint kihozza "f2 run setup".


2012. márc. 8. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
franc tudja mi a baj,de eleve 512rammal ubuntu elég nagy kínszenvedés
2012. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen az oprendszer hibája... ha a BIOS-t akarja megnyittatni veled minden alkalommal, valamilyen hardveres vagy beállítás hibára gyanakodnék.

Egyébként hamarosan lejár az Ubuntu 10.04 támogatása. (Ez egy LTS változat, amit 2 évig támogatnak, de ugye ez mindjárt lejár. 10.04 = 2012 április, kikövetkeztetheted, hogy nem él már sokáig a támogatás. Csak gondoltam jó ,ha szólok. )


Ha nem indul el akkor lehet, hogy az új memória modult nem szereti. Vagy épp a régi és az új modul nem szeretik egymást. Ez megesik gyakran, ha különböző gyártók memóriáit párosítják, esetleg eltérőek a paramétereik.

Az normál esetben nem baj, ha kiírja, hogy F2-vel beléphetsz a BIOS-ba, a baj az, ha nem megy tovább ennél a kiírásnál. Csak mert kiírja, nem feltétlen kell belépned viszont. :)

2012. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 256 MB memóriával semmi gondom nincs vele. Ez inkább valamiféle BIOS beállítási hiba lehet.

Amíg ki nem cseréltem a BIOS elemet, nálam mindig F1, F12 jelent meg, állandóan elfelejtette a dátumot és időt.

2012. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindig kiírja a gép induláskor, hogy f2 run setup, vagy valami ilyesmit, de ne nyomom meg az f2-t és elindul szépen. Nem lehet, hogy csak most vettél észre valamit, ami eddig is ott volt?


Mióta fagy az Ubuntu? Az ok lehet memóriahiba vagy túlmelegedés is. Ha esetleg azóta fagy, hogy bővítetted a memóriát, akkor az is lehet az oka (nálam ez volt a gond).


re: "Egyébként hamarosan lejár az Ubuntu 10.04 támogatása."


Még nem, a támogatás 3 évig tart, így 2013-ig támogatják:

"Canonical intends to provide support for Ubuntu 10.04 until April 2013 for the desktop version, and until April 2015 for the server version."

Viszont most áprilisban kijön az új LTS verzió, lehet arra frissíteni.

2012. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!