Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MElyik processzort?

MElyik processzort?

Figyelt kérdés

Játékra kellene

AMD:

[link]

Intel procit nem tudom melyik lehetne jó árkategóriában ez

[link]

max 60ezrem van rá


ilyen konfigba menne:

amd alaplap asus sabertooth 990fx

intel alaplap amilyen kellene hozzá

vga:

Sapphire 7970

Táp: CM Silent pro 600w

+16gb ram (1600)


Minden megvan már kivéve a processzor és az alaplap(mivel nem volt raktáron nem tudtam hozni és kimaradt amig feltöltik a raktárt addig megkérdezem melyik lenne jobb)


2012. márc. 5. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
i5 2400 és egy jó H67 alaplap.
2012. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Háát, Core i5-öt sztem ne vegyél, nem rég hasonlítottam össze vmi brutál vadi új core i5-ös gépet az enyimmel (ugyanannyi, es ugyanakkora Hz-es RAMMAL, majdnem ugyanolyan vidikártyával és chipsettel), amibe egy AMD 6100 van. Nos, az a megítélésem,hogy az Intel csak akkor jobb, ha magas fokon szerkesztessz videókat, valamint az, hogy már a 8100 nem kell, totál fölösleges, nem lesz sokkal gyorsabb tőle a géped, vegyél inkább 6100, mint én, a többletet költsd el másra.
2012. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vok, és márcsak azért is AMD, mert cori5-ben csak 4 mag van (jó, persze, több szálon fut(5-ön)), de az amd-be

van 6/8! mag.

2012. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Intel erősebb, ha szeretnél mondjuk DVD-ripeket gyártani sebesen.
2012. márc. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Játékrab jobban kihasználják a 6 magot mint a 4magot
2012. márc. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Van itt kavarodás bőven!

# 2

Szépen megfogalmazott leírásod nem utal valami nagy szakértelemre, kíváncsi lennék milyen volt az összehasonlítás és milyen volt a 2 gép.

A másik meg hogy majdnem ugyan olyan chipset? Szép-.-


"és márcsak azért is AMD, mert cori5-ben csak 4 mag van (jó, persze, több szálon fut(5-ön)), de az amd-be

van 6/8! mag." 5 szálon? Most meg miről beszélsz?

Az AMD-be pedig 4 modul van!


"A Játékrab jobban kihasználják a 6 magot mint a 4magot"

Jó akkor mutass nekem egy olyan játékot amihez nem elég CPU szinten egy erős kétmagos is akár. Megsúgom egy i3 2100 simán elég minden játékhoz, az i5 2550K pedig a maga 4 magján a legtöbb területen elveri a fent szereplő FX-et.

Na szvsz egy jó Z68-as lap(ha már ennyi pénzed van, de ugyan úgy jó egy jó H67-es is), és egy i5 2400, esetleg i5 2500.

Még egy kérdést: Tuningolni akarnál a CPU-n valamikor?

2012. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hogyha nem lenne elég a játékhoz akkor tuningolnék ja(szoftveresen és nem hajtanám nagyon túl csak amennyire kéne)
2012. márc. 7. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!