Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Controller vs billentyű+ egér?

Controller vs billentyű+ egér?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemsokára lesz egy notebookom alkalmilag szeretnék majd rajta játszogatni is. Szerintetek hogy a legkényelmesebb, mivel a legjobb játszani vele?


Lehet jól simán a billentyűzetével + a kurzor?

vagy usb egér + a billentyűzete

vagy usb egér mellé egy külön usb billentyűzet is ?

vagy pedig egy kontroller valami original pc, vagy xbox 360?


A válaszokat és a véleményeket előre is köszönöm!


2012. márc. 4. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Játék függő a dolog.

Egy halom dolgok lehet a billentyűzetén tolni, van pár amihez jó, ha egy egér is van.

Külön billentyűzet általában nem kell. (Bár kényelmesebb lehet.)


Kontrollert én nem szoktam használni, de jó lehet pár játékba az is.


Neked kell eldönteni, hogy mihez mit szeretnél használni.

2012. márc. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legtöbb játéknál billentyűzet+egér a nyerő.

Egeret mindenképp megéri beszerezni, vannak jól kézbeillők, vezetéknélküliek is, de usb-s is simán jó.

Billentyűzetet is megéri szerintem, egyrészt játéknál jobban lehet nyúzni, meg én alapjáraton kényelmesebben használtam úgy, hogy nem a gépet kellett tologatni.

Viszont ha jó billentyűzete van a laptopnak, akkor azon is simán el lehet lenni.

Kontrollerrel nem sokat játszottam, ismerős szerzett be egyet, mert állítólag FIFA-hoz meg focis játékokhoz jobb, több cselt tudsz csinálni, ilyesmi...sztem kihagyható dolog.

Esetleg amit megéri beszerezni, autós játékokhoz valamilyen kormányt, már egy olcsóbb is nagyobb élmény mint billentyűzettel vezetni, bár arcade játékoknál az is mindegy.


Nagyjából ennyi.

2012. márc. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen usb egeret mindenképp beakarok majd szerezni hozzá, de keyboardot nem úgy gondolom jó lesz a notebooké aztán majd elválik.

Kontrollernél ami bejönne az xbox360 vezérlő de rohadt drága majdnem tíz rongy... most örülök ha a gépet megveszem majd még megfontolom. Egyéb olcsó pc kontrollerek (3000Huf körül) meg nem tudom, hogy milyenek jók e mondjuk egy Elder Scrolls V esetében... :)

Régen xbox360-om volt, így az ideális lenne, kicsit tartok a mouse+keyboard játszástól hogy milyen, könnyű e megszokni.. :)

2012. márc. 5. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:

A vezetések xbox kontroller 8000 Ft, nem 10 azért. :)

Kontrollerből (is) megéri inkább a drágább, minőségit megvenni, mert oké, hogy van 3000-ért, de lehet, hogy 2 játék után tönkre megy és akkor kuka.

2012. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha majd veszek kontrollert az tuti hogy xbox 360 lesz, persze nem veszek meg egy olcsót, már csak azért sem mert volt xboxom rá van állva a kezem! :) De addig is elleszek szerintem a keyboard+mouse-al is első játékom úgyis az Elder Scrolls V lesz az tuti. :)
2012. márc. 5. 22:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne feledd hogy amíg egy 1000 ft-os billentyűt szétversz az pár év ha a laptopét vered szét az fájni fog.
2012. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi ez jó tanács valóban.. Hát most úgy vagyok vele, hogy max csak átmeneti állapotnak a notebook keyboard és valószínűleg kontrollert fogok venni hozzá amikor lesz rá della. Esetleg vatera vagy ilyemi, az a gond hogy nekem xbox360 lenne a legjobb mert a kezemre áll, csak az drága..

Meg mint látom sok kontroller ami fenn van még nem win7-es

2012. márc. 10. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!