Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az egyoldalas...

Mi a különbség az egyoldalas és a kétoldalas ram között?

Figyelt kérdés
mondjuk ha ugyanolyan tulajdonságai vannak mind a kettőnek pl.: ddr1 400Mhz 512Mb
2012. márc. 4. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

a dual mindig jobb egy fokkal


ennyi elég legyen, a technikai részletek taglalása, úgy is csak anyázásként hatna

2012. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szerintem meg keveri a dualchanel-t a kétoldalas RAM-al, de semmi gond...

Szerintem mindegy melyiket használod. Azon kétszer annyi modul van és talán ezért vastagabb is, de hogy teljesítménybeli különbséget éreznél az kizárt...

2012. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyoldalas jobb. Nagyobb kapacitású chipek vannak rajta, ami jót tesz az elérési időnek.
2012. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elérési ideje 5 %-al jobb, a gyakorlatban az ég világon semmiben nem fogod érezni, csak matek az egész. Még a dual channel sem egy egetverő eredmény a simához képest, de az legalább mérhető, de abból hogy 1 vagy 2 oldalas RAM-ot használsz, semmit nem fogsz érezni...
2012. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen a dual channelt azt tudom, hogy 64-ről 128-ra vát, a bus sebessége, ha egyformák a aramok és dualban kezeli a lap őket, csak ezt nem tudtam, hogy a kétoldalas, és az egyoldalas között mi a különbség, de lénegében csak az az 5% teljesítménynövekedés, de hát nem hiszem, hogy észrevenném! :) Köszi a válaszokat!
2012. márc. 7. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!