Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem játssza le a dvd...

Kshow kérdése:

Miért nem játssza le a dvd lejátszó (nem a sz. Gépben) a dvd-t?

Figyelt kérdés
Berakom beolvassa, mutatja a 2filmet rajta de mikor elindítanám azt írja hogy a fájl nem támogatott.Mi lehet a probléma?
2012. márc. 3. 10:39
 1/8 legendavagyok01 ***** válasza:
Szerintem a nem támogatott magáért beszél. Vagy maga a formátum sem támogatott, vagy olyan kódolású (pl. AVI-nál), amit nem ismer a lejátszó. A használati útmutatójában meg kell nézni, milyen fájlformátumokat/kódolást támogat, és szükség esetén arra kell átkonvertálni.
2012. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen a nem támogatott fájl az magáért beszél igaz , arra voltam kíváncsi hogy mit tudok vele csinálni hogy lejátssza.

Köszi a választ.

2012. márc. 3. 10:54
 3/8 legendavagyok01 ***** válasza:

A Format Factory ingyenes, és azzal a fájl tulajdonságait is meg tudod nézni, illetve konvertálni is.

[link]

Pl. megnézheted egy olyan fájl tulajdonságait, amit lejátszik, és akkor tudod, mire kell konvertálni.

Esetleg érdemes egy 1-2 perces kis videóval próbálgatni a konvertálást különböző formátumokkal/kódolásokkal, az szinte azonnal kész, és ki lehet próbálni, lejátssza-e a dvd.

2012. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben

Megpróbálom. Köszi a választ.

2012. márc. 3. 11:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy ugyan olyan formátumú filmeket szoktam leszedni.(divx) és ha penderedve-re rakom beolvassa és lejátssza viszont ha dvd-re rakom akkor csak beolvassa de nem játssza le ekkor van a "fájl nem támogatott".
2012. márc. 3. 11:07
 6/8 A kérdező kommentje:
*pendrive
2012. márc. 3. 11:08
 7/8 legendavagyok01 ***** válasza:

Ha tök ugyanaz a fájl a pendrive-on és a dvd-n, akkor érdekes a probléma. Esetleg gond lehet, ha a lemez többmenetesen van írva, és nincs lezárva.

Ha más filmről van szó, akkor a .divx kiterjesztés (ami gyakorlatilag divx kódolású AVI, át is lehetne írni .avi-ra) ellenére lehetnek eltérőek, hiszen divx kodekből is több fajta van.

2012. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megírtam újra filmet 1sebességesen a probléma változatlan.

Megpróbálom az avisat.

2012. márc. 3. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!