Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megoldható, hogy a netbook...

Megoldható, hogy a netbook mozgatása közben ne szaggasson a film? (vonat, busz)

Figyelt kérdés

A netbookon ha mozgatom, szaggat a film. Mindegy, hogy töltőn van, vagy akkumulátorról. Ha az sztalon van nyugiban, akkor tökéletesen perfekt, semmi gond. Ha kézben tartom a vonaton, akkor sincs, de ha zötykölődik akkor feszt megáll. A film vinyóról megy, sima divx. (5400-as toshiba, sata) Lenovo S205 a memóriája pedig 4Gb, de ez nem jelent semmit, mert 2Gb-al is ugyanezt csinálta. (proci és egyéb teljesítménybeállítások maximálison vagy minimálison tökmindegy)


Valami buffer-dolgot lehet alakítani, vagy egy 7200-as vinyócsere megoldaná?


2012. márc. 2. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem is a vinyó lehet a ludas mert abban van mozgó alkatrész ami esetleg érezheti a mocorgást...

de nem hiszem hogy ez gyárilag így lenne...

sztem érte már valami nagyobb ütődés vagy valami...


de ha mindenképp cserében gondolkodsz akkor én is 7200ast tennék bele mert az 5400asokat asszem csak adattárolásra használják..

2012. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbaként átmásoltam egy filmet egy microsd kártyás pendrájvra, 300Ft-os usb adapterben. Tökéletesen játsza le, semmit sem szaggat ha mozgatom... Asszem ez lesz a legegyszerűbb megoldás. :)


Vinyócserénél majd 7200-ast teszek bele, és megnézem a bufferméretet is. Ez a toshiba mk2565gsx 5400-es tényleg csak háttértárnak való.

2012. márc. 2. 13:05
 3/3 A kérdező kommentje:

Na meg is lett a hunyó.


Van ebben egy túlontúl okos rázkódásérzékelő program, (Active protection system) amit természetesen ki is lehet kapcsolni... főleg, hogy van olyan beállítása miszerint az ismétlődő rázkódásokat figyelmen kívül hagyja, idézem: "vonaton, autóban". Na, hát innentől kezdve egy kalap szart se ér az egész.


Kikapcsoltam, és csodák csodája, perfectül működik... Sok értelmét nem látom, mert ha tényleg ütődés éri, akkor ígyis-úgyis koppant már, mire leállítaná... Direkte meg nem vágom földhöz.

2012. márc. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!