Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sötétül el a monitorom...

Miért sötétül el a monitorom 3 másodperc alatt?

Figyelt kérdés
Kb. 5 éves philips monitorom fogta magát ma és elsötétült. Lényegében azt csinálja, hogy mikor bekapcsolom 3 mp. múlva elmegy a kép, de a kis zöld lámpa ami jelzi, hogy be van kapcsolva, világít. És bármikor, mikor ki-be kapcsolom, 3 mp. múlva se kép, de van hang és amúgy semmi olyan hangot vagy jelet nem ad ami arra utalna, hogy valami baja lenne. Utánanéztem neten, írtak olyanokat, hogy videokártya vagy alaplaphiba, de 2 hónapja volt mind2 cserélve, és nagyon remélem, hogy egyik sincs tönkremenve. Az érintkezést is átnyaktam de csak valahol ott a bibi... Tudna valaki tippet adni, hogy mi baja lehet, hogy tudnám megcsinálni?
2012. febr. 28. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs kép, vagy a BIOS részig még eljut?

Állítottál valamit a gépen? (BIOS-ban valamit, vagy Windowsban felbontást, képfrissítési frekvenciát)

2012. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Semmit nem állítottam el, tudtommal legalábbis.


Ha a gépet ki is kapcsolom a monitort meg be, akkor is elmegy 3 mp. múlva de a zöld világít. Tehát ha akkor nyomom be a monitort amikor a gépet, 3 mp és nuku, utána megint be, 3 mp és megint nuku..

2012. febr. 28. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
LCD monitor? Lehet az inverter haldoklik benne, illetve rossz. Ez a költségesebbik. De az is lehet hogy a tápkörben van pl. egy-két elhasznált kondi, ez pedig a kevésbé költségesebb.
2012. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, LCD. És megtudnád mondani, hogy kb. milyen árra számítsak ha az inverterrel van a gond?
2012. febr. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!