Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig még hány évig...

Ez a konfig még hány évig lesz jó játék téren?

Figyelt kérdés

CPU: Intel Core i5-2500 3,3GHz 4mag

GPU: Ati Radeon HD 6950 2GB GDDR5

RAM: 8GB 1333MHz


Én kb. 2 évet tippeltem:D


2012. febr. 27. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb 2-3 évig, attól függően, milyen iramban fejlődnek a játékok grafikailag :) Szerintem kicsit mostmár lassulni fog a fejlődés...
2012. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Panda Péter ***** válasza:

már miért is lassulna? szerintem épp hogy felpörög, a DX11.1-nek és a nextgen konzoloknak köszönhetően, persze nem feltétlenül a megszokott irányba (előtérbe kerül a platformosodás, nem lesz mindegy, hogy milyen CPU mellé milyen VGA-t teszel, rá leszel kényszerítve az azonos gyártóra különben teljesítménytől esel el).

persze nagy gond nem lesz ezzel a géppel, de előfordulhat, hogy új játékok csak kompromisszumokkal lesznek játszhatók, illetve egyes effektek nem lesznek használhatóak.

2012. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert van egy pont, aminél tovább a grafikák méretét nem érdemes tovább húzni... már ígyis ott tartunk, hogy előfordul, aki 2560 x 1600-as, vagy nagyobb felbontáson játszik. Van egy pont, aminél tovább nem igazán érdemes növelni a felbontást, mert az emberi szem sem képes érzékelni olyan részletgazdagságot...


[link]

Pl ez a screenshot egy tavaly megjelenő játékból van, tehát még csak nem is a legújabb. Komolyan van értelme ennél is nagyobb részletgazdagságnak... ? Már ígyis szebb, mint a valóság!


Vagy:

http://www.youtube.com/watch?v=DNsfnYWfdbw&t=0m47s - érdemes 720p-ben nézni.


Nem hiszem, hogy erre még gyökeresen rá tudnak dobni... innen bizony lassulni fog mindenképp a fejlesztés.

2012. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez is egy felfogás, de én speciel nem értek vele egyet. oké a Crysis 2(vagy épp a BF3) kegyetlen szép lett, de ugyan ez a tendencia évek óta meg van. Minden kornak megvannak a csoda játékai grafikai szinten, de meg lesz az überelés is. A next gen konzolok megint más tészta, de elég szorosan kapcsolódik a játékiparhoz hiszen PC játékok legtöbbje konzol port, jobb esetben turbózott konzol port. Ha igaz is lenne amit az új konzolokról állítanak(most nem arra az Avatar szintű grafra gondlok) akkor lesz itt még fejlődés bőven. Bár szerintem már inkább a fizikát kéne jobban belevinni a játékokba.
2012. febr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!