Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a gépem?

Miért nem indul a gépem?

Figyelt kérdés
Van egy fölös alaplapom (kob p4m266 ndmx) amit működésre próbáltam bírni, de nem sikerült. Bekapcsoláskor a gépnél se kép se hang (BIOS sípszó sincs), csak a CPU ventilátora megy.
2012. febr. 11. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a jumpereket az alaplapon minden jól van-e+reset bios és jó lesz(ha jók a hardverek)
2012. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden pont jó helyre van kötve, a hardverek biztosan jók mert jelenleg is azokat használom. A Bios reset is megtörtént már.
2012. febr. 11. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor félre raktad nem volt benne a bios elem?

Ha benne volt az tud galibákat okozni ha olyan helyre rakod nekem már ment úgy el alaplapom azóta mindig kiveszem az elemet és persze azóta nem is volt ilyen gond.

Amit meg kéne nézni? RAM, CPU működik-e.

Ha ezek jók akkor még egy teljes bios reset tehát max egy napra vedd ki az elemet biztos ami biztos.

Ha ez sem segít akkor sajnos tényleg alaplap halál a diagnózis de még a jumpereket inkább nézd át tüzetesebben.

Na meg azt, hogy 100%! , hogy minden tápkábel be van-e kötve és, hogy a helyén van-e, nincs-e kontakt hiba.

2012. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az elemet nem vettem ki félrerakásnál. Még kipróbálom az ötleteiteket, s majd megírom a közel jövőben hogy, hogyan is sikerült. Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 12. 00:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!