Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiknek mi a szerepe?

Melyiknek mi a szerepe?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy sosem voltam teljesen tisztába, hogy melyik hardvernek mi a szerepe a gépemben. Ha akadna itt egy kedves személy, aki leírná nekem, hogy melyik mit befolyásol a gépen, (pl. processzor, videókártya, RAM, HDD stb.) akkor előnyösebben tudnék hozzáállni a config-ok összerakásában, vagy akár az egész témában. Köszi előre is a segítséget!
2012. febr. 7. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A processzor a számítógép közponit feldolgozó egysége. Ő végzi a műveleteket (számol). Nagyban befolyásolja a számítógép teljesítményét.
2012. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A videókártya a képi megjelenítésért felelős a számítógépben. Teljesítménye szintén mérvadó, bár nagyon nagy a különbség az elégséges teljesítményű (film, net) és a csúcskategória (legújabb játékok) között. Általában külön perifériaként van a számítógépben, ám újabban az Intel integrálja processzorjaiba.

A videókártyának van saját grafikus processzora, illetve memóriája. Ezek pedig az ő teljesítményéért felelősek.

2012. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ígyis elég nagy a redundancia a neten.
2012. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A RAM a számítógép memóriája. Ebben tárolja az éppen futó programok adatait. Nagyons gyors memóriafajta. Tárolókapacitása, és órajale (frekvenciája) szintén fő gyorsaság-meghatározója egy konfigurációnak.
2012. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Komolyan itt gyakorin akarsz hozászolni kérdésekhez? ha ezeket nemtudod és azt se tudod hogy néz utána dolgoknak?

már megbocsás de kicsit vicces szerintem

olvasgas tanulgas ott az egész internet

ahoz hogy ténleg hasznosan szólj hozá egy kérdéshez nem elég anyit tudni hogy "proceszor ghz

ram gb

merevlemez gb"

mert igy röviden nem érted meg teljeségében

és aból se tudsz sokat hogy központi feldolgozó egység mire mész vele?:D

grafikus gyorsító egység

amugy amd is csinál cpu ba integrált "vga" kat nem csak intel

2012. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én emeltem ki ezeket a részeket a gépből, ezért írta le azokat külön-külön. Nem hiszem, hogy hülyeséget csinált volna, csak válaszolt a kérdésemre. Vagy mégis?
2012. febr. 8. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg arra való az oldal, hogy kérdéseket tegyen fel. Szerintem a válaszolónak dicséret, a kötekedőnek pedig ejnye bejnye jár! :)
2012. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem kötekedtem csak ezel most megtudtál valamit kérdezö ?

mert akkor jó.


a lényeg az lett voln hogy még szerintem pár évet csak figyeld a krédéseket ha hasznos válaszokat akarsz adni

meg ne csak gyakorit nézd hanem midnen számítástechnikai oldalt stb...


szóval lehet jól tudsz hozászólni de ha nem akkor csak viták lesznek

amik már igy is böven vannak...

2012. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!