Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szikrázhat a pc ha...

Miért szikrázhat a pc ha hozzáérek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Nem értek az elektromossághoz. Az történik,hogy ha néha hozzá érek a pc-hez,oldallaphoz,vagy bárhova akkor egy pici szikra jön létre köztem és a ház között.Ez kb 10 esetből 2-3x történik meg. Ez nem lehet hogy a rajtam lévő ruha miatt feltöltődök és az miatt van ez?

Vagy itt a pc-vel van valami gond?


Köszi a válaszokat előre is!


2012. febr. 4. 21:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 válaszolónak írom:


Van padlószőnyeg,az egész lakásban mindenhol. És ugye néha rajtam is van műszálas ruha. Ezért gondoltam én is először arra hogy esetleg én vagyok "feltöltődve",és amikor hozzáérek a pc-hez annak a hatását látom. De soha,soha nem éreztem csípést,rázó hatást.

Az lakásban az egész elektromos hálózat át volt nézetve szakemberrel. Túlfeszvédős elosztót használok a gépnél.

Volt hogy 1-2 alkalommal kifagyott a gép,amikor így véletlen hozzáértem és láttam a pici szikrát.

Ezért kérdeztem azt is hogy ez nem teszi tönkre a pc-t??!!


Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 5. 09:00
 12/12 anonim ***** válasza:

"Az lakásban az egész elektromos hálózat át volt nézetve szakemberrel."


Sajnos ez nem garancia semmire.

Érintésvédelmi felülvizsgáló vagyok, a szakmámban már sok-sok trógerral találkoztam sajnos.

Villanyszerelő szakik képesek megmagyarázni a szabálytalan dolgokat, illetve figyelmen kívül hagyják azokat, szégyen.


A túlfeszvédős dugalj pedig ez ellen nem véd.

A védővezetős rendszer hibája pedig okozhat a tiédhez hasonló problémát.

Ha van elérhető közelségedben radiátor vagy fűtéscső, előbb azt érintsd meg mielőtt a géphez nyúlnál. Így a töltéseid nem okoznak majd gondot.

2012. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!