Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez a konfiguráció...

Szerintetek ez a konfiguráció megfelel 1 gamer géphez?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 1 asus radeon EAH 5770-es 1GB-os GDDR5-ös videokártyám amit most nem áll módomban cserélni bár szerintem elég jó kis kártya :)

A Gépházam 1 Raidmax Sigma Chameleon

Van 1 500GB-os vinyom ami samsung 7200RMP-s meg 1 fujutsu siemens 1GB-os szintén 7200RMP-vel.

A többi alkatrészt cserélném jelenleg ki :)

A Ramnál 8GB DDR3-as kingmax memoriára gondoltam 1600MHZ_en Dual kittbe.

Alaplapnak 1 ASROCK 970 Extreme3 -ra gondoltam

CPU-nál pedig 1 AMD FX-6100 3.30GHz AM3+ BOX-ra

Ram hütésnek kinéztem egy KINGSTON KHX-FAN-B-t

Kérdésem az lenne hogy a felsorolt 3 alkatrész helyett mit ajánlotok inkább.

Ill ha jó a CPU akkor milyen hűtőt vegyek hozzá mert a gyári nem jó arra hogy feljebb húzzam az órajelet pedig 4GH-ig elvileg lazán húzható 1 jó hűtővel :) bár én 3,5-el is kiegyeznék :)

Várok esetleges tippeket videokártyára s mert később tervezem a cseréjét de csak max jövő hónapban.

Jelenleg 80.000-ből tudok gazdálkodni többől nem :(

Tehát úgy kérek ajánlatot a videokarin kivűl hogy ebből a keretből kijöjjek :)

Az Ipon.hu-n nézelödtem de ha tudtok jobb és olcsobb boltot az is várom szívesen.


Köszönöm előre is.


ÜDV:Fettius



2012. febr. 2. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Az a lap nem jó, Etron USB3 vezérlős, inkább a 970 Extreme4-et vedd. RAM hűtő nem kell, felesleges hülyeség.

FX6100 CPU játékra felesleges, vedd inkább a Phenom II X4 960T-t, olcsóbb is.

VGA meg jó lenne egy HD6850.

Ja és a táp milyen? Az is minőségi legyen mindenképpen.

2012. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

1. Ramból elég az 1333MHz is.

2. A 6 magos proci felesleges játékra. Elég egy Phenom II X4 960T is. Felesleges húzni, amíg az a kártyád van mellette. Húzni akkor érdemes, ha CPU limited van. ( A CPU nem elég jó a VGA_nak) jelen esetben ez nem áll fent. De proci hűtőnek ezt ajánlom: Arctic Cooling Freezer Pro 7. Viszonylag olcsó és jó minőségű.

3. Alaplap helyett inkább egy Extreme 4est vegyél, mert ha jól tudom ( de nem biztos) az extreme 3-as Etron USB vezérlévővel van ellátva, ami nem jó.

4. Milyen a tápegységed? Ha valami gagyi, noname táp, akkor erősen ajánlott annak a lecserélése.

2012. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sylar: Bocs hogy majdnem ugyanazt írtam mint te, csak mikor elkezdtem írni a kommentet még nem volt ott a tiéd:D
2012. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Semmi gond, gondoltam :D

De legalább megerősítettél :D

2012. febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat :)

jelenleg 1 nagyon fasza minőségű COOLERMASTER GX 550W RS-550-ACAA-D3 tápom van :)

Így biztosan nem kell cserélnem a tápot :)

A Ramnál azért veszem az 1600MHZ-est mert 1 munkatársam nagykerből hozza nekem 8500FT-ért a 8GB-ot :)

A Ram hűtőre pedig a disenj miatt gondoltam mivel plexi lapos a gépházam és uv van benne UV reagáns kábelekkel és világító ventikel..

Tehát a hűtőt főképp a dizájn miatt is akarom :)

A Videokártyámat én is a 6850-re akartam majd cserélni, tehát úgy tűnik nem rossz választás :)

Remélem azért ez a 5770-es is bírja 1 ideig a strapát ha már anno felső középkategóriás volt :D

Processzornál akkor sztem hallgatok rátok és veszek 4 magosat...

Vizont azt megkérdezhetem hogy miért baj az extrame 3-on az az usb3-as port?

Ehez annyira nem értek :)

Sok mindent kenek vágok de az alaplapokat sosem értettem igazán :)

2012. febr. 3. 01:48
 6/8 A kérdező kommentje:

Az x4 960 helyet nem jobb az AMD FX-4100 3.60GHz AM3+ OEM ?

Nagyobb az órajele is meg a chase is :)

Árban meg 1000FT-la olcsobb :)

2012. febr. 3. 02:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, játékra a 960T a jobb.
2012. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben halgatok rátok és akkor meg is rendelek mindent!

Köszönöm a megtisztelő válaszokat!

2012. febr. 3. 23:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!