Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy hozhatnám vissza a...

Hogy hozhatnám vissza a merevlemezem teljesítményét 100 %-ra?

Figyelt kérdés
Többszöri lemez ki-berakás, pozíció változtatás után egyszer csak a HDD Sentinel azt írta ki, hogy a merevlemezem udma mód 2-ben üzemel, ami lecsökkenti a teljesítményét. Azelőtt 100 %-os volt a vinyóm a Sentinel szerint. Pedig most ugyanazon a helyen van a vinyó, ugyanazzal a kábellel bekötve. Ki lehet lépni valahogy ebből az Udma 2 üzemmódból?
2012. febr. 1. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Neked a pipát ki kell venni a DMA előtti kockából.

2012. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A belinkelt oldal útmutatásai szerint haladtam, de a végén mikor az eszközkezelőben a merevlemezre kattintva a tulajdonságokat választottam, nem az az ablak jött elő, mint ami a képen látható, nem volt lehetőség a DMA módosítására.

Valami ötlet, esetleg, hogy miért nem?

2012. febr. 1. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ugyanott (az Eszközkezelő-ben) az IDE ATA/ATAPI vezérlőknél
2012. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na, ott valóban találtam alternatívát a beállításra: vagy a DMI, vagy a PIO. Átállítottam az eredeti DMI-használatról a PIO-ra, újraindítás, és katasztrofálisan lelassult a betöltés. Közben megnéztem a HDSentinelt, mit ír ki, és ott továbbra is 65 %-on volt a vinyó, és továbbra is azt írta ki, hogy a merevlemez udma 2 módban üzemel. Na, akkor ment el a kedvem az egésztől. Szerintem nem korrekt a HDSentinel. Azért köszi a segítséget.
2012. febr. 2. 13:03
 5/5 A kérdező kommentje:
DMI= DMA
2012. febr. 2. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!