Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami hatékony ingyenes hdd...

Valami hatékony ingyenes hdd ellenörző/javító progit?

Figyelt kérdés
Üdv! van egy 160 gigás régi külső vinyom, javítani szeretném mert néztem a hdd sentinel probaverziós progival, azt írta kritikus az állapota meg van néhány rosz szektor, de javítani nemtudtam mert próba verziós. van valami ingyenes progi ami letölthető és hatékony, kijavítja az esetleges szektorhibákat ? windows lemez ellenörzővel is néztem de kb nem változtatott semmit.
2012. jan. 31. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Fizikai hibákat szoftver nem tud javítani.
2012. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 legendavagyok01 ***** válasza:

Fizikait valóban nem. De bad sector nem csak fizikai hiba miatt lehet.

A HDD Regenerator-ral lehet tenni egy próbát.

2012. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kb 2 éve elvittem pc boltba leellenőrizték aztmondták 47 napja van hátra.. azóta is működik, igaz van kisebb hibája hogy néha befagy ha másolok rá vagy róla adatot.. de ezt leszámítva még rendesen megy, tudok rajta adatot tárolni.. csak azért jó lett volna kicsit még optimalizálni.. de ha fizikailag hibás akkor nem lehet sok mindent kezdeni. max annyi amit halottam egy "szakértőtöl, hogy ha vinyón van rosz rész, akkor úgy kell particionálni.. hogy a rosz kivül essen.. szóval azt a részt nem fogja beolvasni.. csak nemtom pontosan melyik az a része ami rosz.
2012. jan. 31. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Max. annyit tehet egy progi, hogy megjelöli a hibás szektorokat, és nem használja később. De ez egy rossz jel, gyorsan fognak szaporodni a hibák.

Amúgy szerintem a Windows scandisk-je is csinál ilyet.

2012. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hdd sentinel tuti
2012. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!