Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy dilemma. Nem tudom mit...

Nagy dilemma. Nem tudom mit tévő legyek? Fontoslenne! Melyik procit válasszam?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodom 2 proci között: Pentium G620 vs Athlon II x3 450. Az X3at javasolták, és amellett is tenném le a voksom. DE! az X3 95W-t fogyaszt, a G620 pedig csak 65w-t. Igenám, de most egy P4 procim van ami 84W-t fogyaszt. És mellé egy Codegen 350W táp (IGEN TUDOM NAGYON ROSSZ MÁRKA, de már 5 és fél éve nem volt baja) de pénzem nagyon nincs új tápra, mert sürgősen procit kell cserélnem ehhez pedig alaplapot és ramot is vennem kell. de tápra nagyon de nagyon nincs pénzem. ugye a P4 84W-t fogyaszt, a G620 65w-t tehát még rá is merném kötni a tápot, mert kevesebbet fogyaszt. de az X3 95-t és jobb választás lenne. MI TÉVŐ legyek? bocs a hosszú szövegért, de nagyon fontos.Kösz a válaszokat
2012. jan. 29. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A 95W csak egy TDP osztály, nem azt jelenti hogy annyit is fogyaszt, valójában valahol alatta van.

De a Codegen tápnak tök mindegy, ugyanúgy kinyírhatja a kisebb fogyasztású CPU-val is a gépet, szóval ennek így semmi értelme. Vedd meg az Athlon-t, de a tápot cseréld le minél előbb.

2012. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kettő közül az X3, de először tápot cserélj!

Az X3 nem fogyaszt 95W-ot, csak a 95W-os TDP-ben van benne.

Az X4 960T is 95W-os, de az X3 azért többet fogyaszt mint a Pentium.

2012. jan. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezeket a fogyasztási adatokat nem kell komolyan venni egy részről ezek osztályok, ha valami 66 W-ot fogyaszt akkor már a 95 W-os osztályba rakják, továbbá azt is érdemes megjegyezni, hogy az Intel átlag fogyasztást jelöl meg, míg az AMD a maximálisat, a különbséget gondolom nem kell részletezni.
2012. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Kösz a segítséget. De tudom, hogy tápot kéne először cserélni, de mondom sürgősen procit akarok cserélni, és tápra nincs pénz.
2012. jan. 29. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!