Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobban melegedő...

Melyik a legjobban melegedő része a tápegységnek?

Figyelt kérdés

Vettem egy ilyen hőfokezérelt ventilátor szabályzó kütyüt: [link]

Asus A-45GA típusú a tápom.

Itt egy kép a belsejéről:

[link]

A tápnak melyik részére érdemes erősítenem a szabályozó érzékelőjét, azaz melyik a legjobban melegedő része?


Előre is köszi.


2012. jan. 27. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
a tranzisztorra amin van a hűtőborda szerintem az melegszik a legjobban
2012. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Végül is logikus hiszen azért van rajta hűtőborda.
2012. jan. 28. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
De szerintem van benne hőmérő legalább is az enyémben van de nemtudom hogy a venti miatt vagy miért mert nem nagyon hallani a hűtését
2012. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az enyém pedig állandóan 1400-on pörgött, szóval nem nagyon szabályozgatta. Azért vettem ezt.

Szerintetek képes egy ilyen táp leégni, vagy van benne biztonsági kapcsoló?

Mert ezzel a kütyüvel több órán keresztül be sem indul a venti. Viszont ha hajszárítóval rásegítek, akkor beindul, és utána már forog és hallani hogy szabályozgatja.

Itt van a karakterisztika ami szerint szabályoz:

[link]

Ezek szerint a 20 fokot sem éri el odabent a levegő? Vagy rossz helyre tettem?

A fém rögzítőfülét az egyik hűtőbordára rögzítettem, viszont ugye az érzékelő a másik végén van, amely a táp közepénél helyezkedik el a levegőben.

És mi van ha valamely alkatrész mégis jobban melegszik mint a hűtőborda, akkor nem mehet tönkre a táp?

2012. jan. 28. 17:10
 5/6 anonim ***** válasza:

hát ha a thermistor érintkezik a hűtőbordával akkor elvileg működnie kéne rendesen de általában úgy oldják meg hogy a hűtőbordába építik be az érzékelőt és ezt valami hővezető ragasztóval szokták betömni hogy a mért érték pontods legyen

de szerintem ha rosszul érinzkezik a hőmérő akkor akár 10 fok eltérés is lehet a mért és valós hőmérséklet között

2012. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem találtam képet sajnos pontosan hogy is néz ki a dolog
2012. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!