Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 6 éves WINDOWS XP?

6 éves WINDOWS XP?

Figyelt kérdés

Jelenleg a gépemen egy 6éves windows xp van azóta nem volt újratelepitve amióta megvan!

eléggé lassú...

egy újratelepítés gyorsitana valamelyest rajta?


2012. jan. 22. 11:34
 1/7 Tom Benko ***** válasza:

Elég kitakarítani is. Először a fölösleges programokat töröld, aztán az induláskor feleslegesen induló programokat vedd ki a listából, utána a regisztrációs adatbázist takarítsd ki (RegCleaner nagyon hasznos!). Épelméjű használat esetén egy OS-t nem illik újratelepíteni.

Amit esetleg elkövethetsz: A sűrűn használt fájlokat, könyvtárakat külön partícióra rakod, ne szemeteljen a rendszer lelkivilágába, és ezenkívül a lapozófájlnak is csinálsz egy külön partíciót.

2012. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég sok szemét felgyűlhetett 6 év alatt és itt-ott lehetnek sérült fájlok. Ezt egyértelműen nem lehet megmondani de több mint valószínű, hogy gyorsulna.
2012. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a Widows hibája miatt lassú akkor igen. De ha a harverek valamelyike lett lassú pld a HDD akkor nem.
2012. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 év? Az szép! Én olyan 2 havonta szoktam.
2012. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nagyon változó, hogy mennyit bír ki, 3 hónaptól a másfél évig terjed. Ha már nagyon lassú, formázok, újratelepítek, és akkor megint jó egy darabig.
2012. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Nálam is elég változó az újratelepítések között eltelt idő, de többnyire fél-egy évenként nyomok egy újratelepítést.


Amúgy, a gyorsulás függ attól is hogy milyen a konfig, ha elég erős, akkor elbírhat egy windows 7-et is. Meg sztem egy aktívan használt gépnél évek alatt kijönnek kisebb nagyobb hibák, és tényleg eléggé teleszemetesedik.


Esetleg első körben próbálkozz Advanced System Care free vagy pro verziójával, elég jól kitakarítja és optimalizálja a gépet, meg érdemes kilőni vele a feleslegesen induló programokat.

2012. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Atyaisten, minek újratelepíteni?
2012. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!