Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes particionálni az 600...

Érdemes particionálni az 600 GB-omat (Win 7-em van), ha a képeket, videókat (amiket leginkább féltek) úgyis mindig kiírogatom (lent bőv. )?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, nem értek annyira hozzá, elnézést a buta fogalmazásért. :) Tehát érdemes két külön partíciót csinálnom a mostani egyből a fentiek tükrében, vagy felesleges? Tudni kell, hogy "okosan" használom a gépet, nem nyitok meg minden sz.rt, nem sűrűn vírusos, tehát így nem tudom mennyire éri meg vele így utólag vesződni?
2012. jan. 18. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

"Lány vagyok, nem értek annyira hozzá..."

A szövegedből kiderül, hogy sokkal jobban értesz hozzá, mint némelyik kérdező itt... Volt olyan kérdező akinek el kellett magyarázni, hogy hogyan telepítsen fel egy programot! Lány létedre ez tudni, már egész jó! Particionálni kell, ha ez az egy winyód van a gépbe, mert kell külön az oprendszernek (kb.: 40GB) és a többi pedig mehet az adatoknak! :)

2012. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A partíció hasznos dolog, főleg ilyan nagy vinyónál, hiszen a rendszer kényelmesen elvan mondjuk 50GB-tal és a többi megmarad az adatoknak. Ha a rendszert újra kell húzni, akkor elég csak azt az 50GB-os partíciót formázni miközben az adatok ugyanúgy megmaradnak a másik partíción. Ha már tele pakoltad a vinyót nem hiszem, hogy egy esetleges formázás után vissza szeretnéd másolni a kiírt, de gyakran használt fájlokat is...ráadásul a kiírás sem 100% biztonságos, mert a lemezek tökéletes visszaolvashatósága sem marad meg hosszú éveken keresztül, tehát biztonságosabb, ha megvan a vinyón is. Én pl csak merevlemezen tárolok, de a fontosabb dolgok fent vannak külön ilyen célra tartott merevlemezen is. A gari lejárása környékén úgy is szoktam HDD-t cserélni, ezzel is minimalizálom a váratlanul beköszönő kár esélyét.
2012. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ok, értem. A fényképeimet én is pár havonta újra írogatom, meg tervezek venni majd ilyen 2 TB-s adathordozót.

De akkor ezektől függetlenül is érdemes megcsinálni úgy tűnik.

2012. jan. 18. 23:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Így utólag már ne vesződj vele, mert adatvesztés is lehet a vége, de következő Windows újratelepítésnél már partícionáld 2 részre. Csak előtte mindent írj ki a gépről ami kell, de azt írtad amúgy is ki szoktad.

Egyszerűbb ha újratelepítésnél mindig csak a rendszerpartíciót kell formázni és kész, a másik partíción meg nyugodtan maradhatnak a dolgaid.

Ha Win7-ed van, akkor csinálsz neki majd egy legalább 30-40GB-os "C" partíciót, a maradék meg lehet a másik partíció.

2012. jan. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most nem akarok beleugatni meg okoskodni de nekem konkrétan kevés volt az 50 GB a Win7-nek !

Én azt mondom legalább 70-80 GB legyen és akkor nem kell minden mást a másik meghajtóra tenni :)

2012. jan. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én két évig vígan el votam 50GB-on és egyedül a játékokat telepítettem máshova. Anyósoméknál mondjuk 60GB-t csináltam, mert tudom, hogy nem tudnak rá vigyázni. Okosan el lehet lenni 40GB-tal is...
2012. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem az egy terrason 5 particio van 100gb a rendszernek(mig nem veszek ssd, csak menjen le az ara),100gb kepek zene,300 jatek, 300 netrol valo toltesnek, 200 filmeknek
2012. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy átlagos felhasználó, aki nem telepít fel 1500 programot, meg az egyéb dolgait nem a rendszerpartíción tárolja, simán elvan 40GB-os rendszerpartícióval.
2012. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!