Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekötés hogyan?

Bekötés hogyan?

Figyelt kérdés

Na szóval,van egy 80 Gb-os winchesterem meg egy dvd íróm.

Eddig ezek voltak bekötve a gépbe IDE kábellel.

Most szereztem egy 160Gb-os vinyót..de az alaplapon csak egy IDE csatlakozó van..és az IDE kábelen pedig csak 2 kimenet amire ugye a 80 Gb-os vinyó meg a dvd író van kötve..Hogyan tudnám bekötni a 2. winchestert is???

Bementem egy PC boltba és venni akartam 3 kimenetű IDE kábelt de azt mondták hogy felesleges mert a gép ugyis csak 2-őt tud kezelni hiába kötök rá 3-at.

Van valami megoldás esetleg erre vagy jobban járok ha átmásolom a cuccokat a 80 gb-osról a 160-asra??


2012. jan. 15. 10:03
 1/4 2xSü ***** válasza:

Egy IDE kábelre valóban csak két eszköz köthető. Ha az alaplapon nincs további csatlakozó, akkor a megoldás nem egyszerű és önmagában nem ingyenes.


Ha van SATA csatlakozó is a gépen, akkor bővíthető a gép SATA eszközökkel. Léteznek olyan kártyák, amik további IDE controllereket adnak a géphez. Vagy megoldható a dolog úgy is, hogy az egyik vinyó mobil rackbe kerül, és USB-n csatlakozik a géphez.

2012. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz ha csak a 160Gb- os vinyód fogod használi. Persze mielőtt beszereled adatok kiment. Ez a legolcsóbb megoldás. Gondolom SATA csatid nincs az alaplapon.
2012. jan. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :D

Átraktam a cuccaimat a 160-asra és felraktam rá a rendszert..a 80-as maradt úgy ahogy van nem töröltem le semmit róla jó lesz tartalékba :)

2012. jan. 15. 16:16
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként van SATA az alaplapomon.

De amig nem telik meg ez a vinyó addig akkor inkább nem foglalkozok vele mert csak felidegesít:D

2012. jan. 15. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!