Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik HDD zajcsökkentőt vegyem?

Melyik HDD zajcsökkentőt vegyem?

Figyelt kérdés

Belefogtam a gépem zajcsökkentésébe, és most a HDD van soron. Nézegettem ilyen rezgés elnyelőket, de nem tudok dönteni, hogy melyiket vegyem meg, melyik a hatékonyabb.

A következő 3-at néztem ki:

1.Revoltec HDD Silencer II

[link]

2.Revoltec HDD Silencer

[link]

3.Akasa Hard Drive hűtő

[link]

Szerintetek melyik a hatékonyabb? Van-e valakinek tapasztalata valamelyik termékkel? Tudnátok-e még hasonlókat ajánlani max. 3000Ft-os árban? Én csak ezeket találtam, ami árban megfelelő. Elsősorban rezgés és zaj elnyelésre szeretném használni, de ha hűtés is van rajta az még jobb.

Előre is köszönöm a tanácsokat.


2012. jan. 14. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Úr isten, ezekre pénzt adnál ki?


vegyél 4 db mosogatószivacsot, és tedd a merevlemez oldalaira, és némi madzaggal kötözd rá, majd helyezd el a számítógéped alján úgy, hogy az elektronika felfelé nézzen, és ne lógjon rá szivacs.


ennél olcsóbb és hatékonyabb zajcsökkentés nincs. De ha ipari szekrénybe kellene, ott nem ajánlanám.

2012. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Figyelj nekem 2000Ft-ot bőven megér ha jól működik. Ilyen igénytelen gánymunkákat meg inkább hanyagolnám. Persze ha jóval többe kerülne, akkor meggondolnám, de ennyi pénzért nekem megérné. Szóval ha lehetséges, a kérdéseimre szeretnék választ kapni.
2012. jan. 14. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
csak az a baj, hogy a sufnituning otthoni gánymunka a leghatékonyabb a zaj csökkentésében.
2012. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
és ha ez neked annyira nem tétel, vedd meg mindhármat.
2012. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben tudomásul vettem a véleményedet. Egyéb tapasztalat, észrevétel, tanács, lehetőleg mástól?
2012. jan. 14. 15:38
 6/9 Panda Péter ***** válasza:
az a véleményem, hogy akármilyen szuper cuccot veszel, a mozgó alkatrésznek MINDIG van hangja. ha ennyire a hangtalanságra gerjedsz vegyél SSD-t.
2012. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
SSD-t biztos hogy nem fogok venni, mivel annyi pénzem nincs rá. Biztos hogy fogok venni ezek közül egyet, én csak szeretnék valami támpontot a döntéshez. Így igaz, a mozgó alkatrészeknek mindig lesz hangja, de ha el van különítve a háztól hogy közvetlenül ne adja át a rezgéseket, akkor drasztikusan csökkenthető a zaj. Illetve azért is szeretném ezek közül az egyiket megvenni, mivel 3,5"-os HDD-m van és én 5,25"-os helyre szeretném beépíteni, és ezek alkalmasak rá. Ezért kérek mindenkit, hogy tényleg csak azok válaszoljanak akik nem kioktatni szeretnének mindenáron, hanem van valami tapasztalatuk ezekkel a konkrét termékekkel. Persze a te véleményedet is tudomásul veszem, nincs harag.
2012. jan. 14. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Normálist választ egy hülye kérdésre nem hiszem hogy fogsz kapni...
2012. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Panda Péter ***** válasza:
de azt ugye tudod, hogy ha a házad nem valami masszív, akkor az 5,25 helyeken még jobban fog rezonálni?
2012. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!