Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az xp tudja kezelni az Intel...

Az xp tudja kezelni az Intel core quad 2,4 magos procit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg szep hogy tudja...
2012. jan. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor igaz nem kell win7-et meg vistát fel tenni? mert utálom őket
2012. jan. 12. 07:03
 3/7 A kérdező kommentje:
q9500-ra gondolok
2012. jan. 12. 07:05
 4/7 2xSü ***** válasza:

Nem kell Win7-et feltenned hozzá.

A memória inkább indokolhatja a Win7-re váltást. (4G feletti memóriát csak a 64 bites rendszerek tudják kezelni, 64 bites rendszerből meg XP esetén nem készült magyar változat.)


De a Win7 sokkal stabilabban fut az XP-nél, ha megfelelő gép van alatta. Érdemes megismerkedni vele, mert előbb-utóbb úgyis át kell térned rá.

2012. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Igen, tudja. De ilyen bika erős gépeken, már közönséges ostobaság XP -t használni.

A Windows 7 sokkal jobban ki tudja használni a géped képességeit (Pl. DirectX 10/11, 4 GB -nál több RAM, stb.) és a multi core procikat is jobban optimalizálja.

Az OK, hogy XP -ből is van 64 -bites, de az újabb DirectX -eket már az se tudja, ráadásul a támogatása is megszűnt, már az SP3 -at sem adták ki rá. Két éven belül a 32-bites XP is erre a sorsra jut majd.


Szerintem semmi baj a Windows 7 -el, csak nem kell foggal körömmel ragaszkodni az évtizedes szoftvereidhez.

2012. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Win7-hez vannak olyan témák, amikkel ugyanúgy néz ki, mint az XP. Ha van hozzá elég memória, akkor jobban kihasználja az erőforrásokat, több mindent ismer fel, és nem fog az idő legtöbb részében csak egy mag dolgozni.
2012. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor meg nyugodtam és ha pl a 64bites xp-t fel teszem az jobb mint a 32-es sp3? mert abból csak sp2-őt adtak ki és az fog több memoriát kezelni mint 4gb illetve fel fogja ismerni a q9500-at?.. és menni fog rajta minden ujabb játék mint pl a metro 2033 mert akarom fejleszteni a gépet és a win7-el az a baj hogy nem tudom miért nekem az ultimate nagyon zabálja a helyet pl ha meg nézek 1 videot a youtuben egyből 500mb hely el fogyik a C-ről és nem tom miért de az xp-nél nem csinál ilyet és ezért akarnéám az xp-t
2012. jan. 12. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!