Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop bekapcsolás után...

A laptop bekapcsolás után leáll. Milyen problémák lehetnek?

Figyelt kérdés

Szevasztok! Adott egy egy Lenovo R60 és R61-es gép. Használtam, hibásan szereztem be őket, a kettőből akarok egy jót építeni. A két gép közel azonos, így rengeteg dolog kompatibilis a másikkal. Az R60-as tökéletesen működik, csak törött volt a burkolata, és a kijelzőjén elfolyt a kristály. A R61-es külsőleg tökéletes, de hiányos volt. Az R60-asból szereltem át merevlemezt, ramot, wifit a 61-esbe, és így el is indult. A gép bekapcsolás után egy darabig tökéletesen működik, Windowst el tudtam kezdeni telepíteni, stb, majd hirtelen leáll. Amíg le nem áll, egy kis Led jelzi, hogy van töltés (kikapcsolt állapotban is jelzi), de amint leáll, ez a jelzés is megszűnik. Újra csak úgy tudom bekapcsolni, ha kihúzom, majd visszadugom a töltőt.



Kérdésem a következő, milyen hibák léphetnek fel, mit kellene cserélnem?


(A töltő nem hibás, az R60-as ugyanezzel a töltővel nem áll le. A processzor sem hevült túl, a hűtéssel nincs baj.)


2012. jan. 8. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem akksi-töltő közötti hibának tűnik... :-/


próbáltad akksi nélkül (totál kiveszed)

2012. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hm, az az igazság, elfelejtettem beleírni a kérdésbe, hogy mindkét gép aksija rossz, vagyis akármelyik gépben hagyom benne, nem tölti, csak villog az aksi jelző LED (ha jó lenne, folyamatosan világítania kéne).


Tehát eddig csak aksi nélkül, töltőről próbáltam indítani. Viszont, talán tudok majd kölcsönkérni egy másik akksit, és azzal is megpróbálom elindítani, kíváncsi vagyok leáll-e.


A válaszodat köszönöm! :-)

2012. jan. 8. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!