Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a C2 és C3 processzoroknál?

Mi az a C2 és C3 processzoroknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék venni egy AMD Phenom II X4 955 (Black Edition) processzort, és kicsit utánanézegettem, hogy milyen alaplapok támogatják, és ott megfigyeltem, hogy a támogatott processzorok adatai mellett ott van, hogy "Steppings" C2 vagy C3. és nem tudom mi a különbség a 2 között, mert külön bios kell a C2nek és C3nak... szóval nem tudom, hogy hol lehetne ezt megnézni a processzoron, vagy a dobozán...


Köszönöm a segítséget


2012. jan. 6. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Stepping. A C3 újabb kiadás, abból van 95W-os verzió, a C2 125W-os.

De valójában nincs közöttük ekkora különbség fogyasztásban, ezek csak osztályok.

Amúgy ha újat veszel nagyon valószínű hogy már csak C3-at kapsz.

2012. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a segítséget, még annyi kérdésem lenne, hogy ha van egy alaplapom ami támogatja mondjuk a c3mat, viszont másabb verziójú biossal ami jelenleg van, akkor elkerülhetetlen a bios frissítése?
2012. jan. 6. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan BIOS van rajta amivel nem támogatja akkor frissítsd mindenképpen. A legújabb stabilra.
2012. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bios frissítést soha nem csináltam azt sem tudom hogy kezdjek hozzá, azon kívül hogy a gyártótól letöltöm:D
2012. jan. 6. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:

ASUS alaplapokat a legkönyebb bios updatelni de egyiket sem nehéz ma már.. minden gyártó megkönnyített ezt.


ám az eredetire viszatérve a stepping mint előtte is írták.

a kisebb verzás steppingesek az első kiadásosok C2 jelzésűek ezek és ezek még többet is fogyasztanak.


míg a C3masak kicsivel fejletebb szilicium lapra épülnek és így kevesebbet is fogyasztanak a rá tervezett techonlogiával.

2012. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!