Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen jó könyvből lehetne...

Milyen jó könyvből lehetne megérteni a számítógépek működését?

Figyelt kérdés
Pontosan arra vagyok kíváncsi, milyen elv alapján működnek, hogyan lesz az alapvetően egyszerűnek tűnő fizikai folyamatokból az, amit látunk stb.
2012. jan. 1. 11:09
1 2
 1/12 vagyokakilehetek ***** válasza:

goggle rengeteg infóval szolgál. megfeleően kell kereső szavakat adni neki.. és láss csodát


[link]

2012. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most tényleg ennyire maradinak számít, ha valaki kifejezetten könyvet keres, mégha talán google segítségével is megtalálnám ugyanazokat az infókat?
2012. jan. 1. 13:50
 3/12 Panda Péter ***** válasza:

igazából én már azt sem értem, hogy pontsan mit kérdezel...

mit akarsz megérteni? milyen folyamatokról van szó?

2012. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 vagyokakilehetek ***** válasza:
fogadjunk hogy bármit megtalálhatsz vele...
2012. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írják. Nem te vagy maradi, csak mi vagyunk ilyen kényelmesek és költségkímélők...


Egy könyvet meg kell keresni, hogy hol kapható, megveszed (megrendeled), KIFIZETED és olvasod...


Ugyanez Google-val...


Fel sem kelsz a gép elöl és ingyen minden ott van a monitorodon, ha épp nincs rá időd elolvasni, akkor lemented...

2012. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Valaki nem szeret számítógépen (esetleg e-bookon) olvasni (és egyáltalán nem érzi olyan kényelmesnek, mivel nem vihetem magammal bárhova stb.), nyomtatni meg drága több száz oldalt. Ha viszont be vagy iratkozva egy könyvtárba, akkor egy fillérbe nem kerül az, hogy megszerezzem a könyvet.

Tényleg nem értem, mi olyan felháborító abban, ha valaki könyvet keres. Többszáz oldalt olvastamm ár számítógépen, de ha lehet, inkább könyvet keresek, vagy ha csak gépen van meg, nyomtatok.

2012. jan. 2. 15:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Panda Péter: konkrétan arra gondolok, mi történik pontosan egy processzorban, merevlemezen stb., amely már az első számítógépeknél is működött, és ami olyan evidensnek tűnt az első gépek fejlesztésénél stb.
2012. jan. 2. 15:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, csöppet sem felháborító, csak reménytelen...

Könyvtárba ilyen könyveket szerintem nem találsz illetve mindig csak 3-5 éves könyveket, az meg ugye már elavult és fele nem úgy van mikor a könyv ideér. Megírja a szaki a könyvet, ha talál kiadót az kiadja, ha van rá igény - és csak akkor! - a könyvtár megveszi és ott van. Ez kb 2-3 év és a könyv tartalma már nem aktuális. Procik, követelmények, DDR1-2-3-4-5. Ez például félévente változik, félévente új cuccok, évente teljesen más arhitektúrára épülő VGA-k és processzorok és amit a könyvtárból kihozol az meg már elavult.


Tehát ne haragudj csak követhetetlennek tartom a sima nyomtatott könyvekkel ezt a rohanva fejlődő technológiát...

2012. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 vagyokakilehetek ***** válasza:

te meg mit nem értesz már azon hogy a gúglin keress rá ami kell... és majd a könyvtárban kiveszed azt...


mondtam is egy szóval azt hogy a monitor előtt olvasd??


a kapott link csak példaként utalt arra hogy ha megfelelően keresel rá egy dologra azt megtalálhatod a gúglin, aztán hogy azt hogyan használod fel mint találatot az rajtad múlik...

2012. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 vagyokakilehetek ***** válasza:

nem mellesleg van szövegfelolvasó program is..

speakboard a neve. gúglin keress rá...

ohh bocs azt te nem szereted. akkor talán egy boltban vedd meg ezt a programot. aztán a gúglin talált doc pdf vagy bármi már szöveges anyagot ez a progi felolvassa helyetted hangosan.

2012. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!