Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől fagy le az alaplap?

Mitől fagy le az alaplap?

Figyelt kérdés
Ahogy betőlti az oprendszert pár perc után kikapcsol a gép, vagy egyszerűen lefagy.Probáltam már másik procival, hdd-vel, de ugyan az.Mitől fagyhat le egy gép?
2009. máj. 20. 21:35
 1/7 ceri ***** válasza:
Memória hiba is lehet. Mennyi ram modulod van?
2009. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a tápegységed? Hány Watt? Csak mert attól is lehet, ha nem bírja el a konfigurációdat. Minimum kell bele a 400W. Egyébként lehet, hogy nem hardverhiba...de én akkor is erre tippelnék.
2009. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1db 256MB-os DDR van benne,2.4GHz proci,160GB HDD, 300W táp.Probáltam 1.6-os procival is de ugyanaz.Intel alaplap (proci 478-as 800FSB-s a 2.4-es proci ami benne van 400FSB-s.Lehet hogy ez a baj?Vagy gyeneg a táp?
2009. máj. 21. 22:19
 4/7 ceri ***** válasza:

Eddig ment minden? Mit csináltál miután előjött a probléma?


A RAM az XP-hez nagyon kevés, és el is romolhatott. Kérj kölcsön egyet, ha azzal megy akkor meg van a hiba.

A táp is elromolhatott . Otthon ezt is csak cserével tudod kideríteni. A vid.kariról nem írtál., gondolom ebben a gépben nem egy nagy fogyasztású van + egy CD meghajtó. Ezeknek elvileg a 300W elég.

Nekem pár éve az XP ment ennél több cuccal (2 CD) 270W táppal.


A helyedben a procit nem cserélgetném nyakra faxra, mert az egy kényesebb dolog. Reméljük nem sérült meg semmi! Az is lehet, hogy a sok szerelgetés közben valami kontakt hibás lett, vagy kábelt nem tettél a helyére.

2009. máj. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Vga integrált.Az XP 128MB-on is fut rendesen.A Ram nem lehet a hiba.Felraktam az XP-t egy P3-as ra is, 766MHz proci, 20GB HDD, 128MB ram,és egy kicsit lassan, de ment szépen.Az alaplapot már úgy vettem hogy fagy.Arra vagyok kiváncsi hogy mitől lehet.Kondik nem puposak.Kontakt hibára gondolok én is,de hogy deríthetem ki, hogy hol a hiba.?
2009. máj. 22. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki a tápegységet említette. Már értem mi lesz a baj. 100% hogy kevés a memóriád. 256 DDR? szerintem vegyél bele még egyet, de inkább egy 1G-s ram kell bele. Hidd el, működni fog.

Amúgy nekem régen egyszer volt hasonló problémám, és kiderült, hogy nem volt tövig benyomba a tápkábel a gépbe. Röhejes, de azért nézd meg, nem hülyeség;)

2009. máj. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ceri ***** válasza:

Én az első és a harmadik vagyok.


Ha az elejétől akkor vissza kellet volna vinned. Ha garis akkor vidd vissza a boltba.


De eszembe jutott egy érdekes hibajelenség ami az én gépemmel történt. Nekem is újraindulgatott a gépem, mégpedig azért, mert a CD író hozzáért az alaplaphoz, pedig maxi házat használtam. Kicseréltettem az alaplapot 2-szer is, a probléma megmaradt. 3-dik alkalommal másik típusra cseréltem(ennek kisebb volt a mérete) és a probléma megszűnt.

Nézd meg, hogy nincs-e ilyen, vagy valami hasonló gond ami zárlatot okozhat.

2009. máj. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!