Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire elégséges új játékok...

Mennyire elégséges új játékok futtatására ez a notebook: Packard Bell EasyNote TK81-SB-465HG?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszerezni egy új laptopot. Az atomerőmű kategóriát nem bírom megfizetni, de néhány játékot szeretnék futtatni rajta. Mit gondoltok, elég lesz az újabb játékoknak? Esetleg tudnátok ajánlani alternatívákat legalább ilyen teljesítménnyel 160e-ig?


PROCESSZOR: AMD Phenom N970 2.20GHz

MEMÓRIA MÉRET: 4Gb

MEMÓRIA TÍPUS: DDR3

KÉPERNYŐ ÁTMÉRŐ: 15,6"

FELBONTÁS: 1366x768

LED KIJELZŐ: Igen

INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD6650

MEREVLEMEZ (HDD): 640 Gb


2011. dec. 25. 14:41
1 2
 1/11 Berti_92 ***** válasza:
59%

Pontosa ilyenem van:D

Mire vagy kiváncsi?:)


Crysis2 DX11 el és high.res.packkal veryhigh-on 25FPS

BF3 1366*768, med. 30FPS, high-on 22-25FPS

NfS The Run 1366*768 high- 25FPS

Heroes6 minden fullon kb 30-35FPS

Saints Row The Third 1366*768 med. 30FPS


Magyarul ebben az árkatgóriában még csak hasonló teljesíményűt sem találsz, nyugodtan szavazz e mellett... De írj, ha valamire konkrétan kíváncsi vagy:)


Ja igen, és a válasz a kérdésedre: Minden új játékot tud futtatni max felboontásban (1366*768) High-on vagy ultrán 25+ FPS-sel... Ezek csaka legeslegdurvább játékok, amiket írtam, csak nem tudom mi érdekelne:D

2011. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez kell te neked :D

[link]

2011. dec. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Berti_92:


Hű, ez nagyon konkrétra sikeredett, köszönöm szépen! :D Ennél vadabbakat már úgy sem tudnék kérdezni, azt hiszem eloszlattad a játékokkal kapcsolatos aggályaimat. :) Tudnál mondani néhány dolgot a melegedéssel, anyagminőséggel kapcsolatban? Mennyire masszív a cucc? :) Nem diszkoszvetésre kell, de szeretem, ha nem potyog a notiból a csavar. :D Esetleg valami akkuidővel kapcsolatos tapasztalat... Hálás lennék a first hand véleményért. :))


16:42:


Talán szebb név az Asus, de a proci nagyon soványka a négymagoshoz képest!


Köszönöm mindkettőtöknek! :)

2011. dec. 25. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Soványka? :D Az a soványka proci elvan látva gyári turbo-val, ami automatikusan terhelésnél 2,3 GHz-re húzza... és a másodlagos gyorsítótára 4 MB, azért ezt sem hagyjuk figyelmen kívül, ja és 2 vga van benne, egy 6520 G+6650M, ami Crossfire módban is tud működni.. Miről beszélünk? A fent említett Packbard labdába se rúg, ezt kérdezd meg más hozzáértőtől, de te tudod... és azért még ne felejtsük el az ice cool technológiát, ami terheléstől függően pörgeti a ventiket, így esélye sincs a melegedésre, meg azért 6 gb ram, USB 3.0, és még mindig ott van a jó öreg 2 év garancia, igyen viszik-hozzák stb... Mi kell még?
2011. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Berti_92 ***** válasza:

Hát az anyagáról mit mondjak? Először is pehelysúlyú versenyzőről van szó... Amit nagyon szeretek benne, hogy nem ujjlenyomat-gyűjtós műanyag:) Hanem szerintem egy nagyon ízléses 3Dmitás az egész. Ami még nagy előny, hogy 1 darab 4GB-os RAM van benne, így ha nem elég, akkor csak veszel egy másik 4eset mondjuk (5e Ft)... Nem néz amugy ki valami nagyon strapabírónak, mivel nem fém, azonban remekül bírja a megpróbáltatásokat eddig... Ezzel nem lesz gond:)


A melegedésről: pont mivel nem fém, nem robban fel a kezed alatt:) Viszont egy laptophűtő nem árt (az se kerül többe mint 5e), főleg ha meghúzod az órajelét... Bár nem muszáj, én se vettem, habár ha minden energiáját latba vetve tolom a BF3-at fullon, akkor egy másfél óra múlva azért igencsak tüzes lesz... (de kb 10 perc és visszaáll normál fokokra:) És a legjobb: ELKÉPESZTŐEN HALK! az MSI-m i3-as procija sokkal hangosabb a 2magjával:D


Akkuidő: Hát e a legszubjektívebb dolog a laptopokban... pl: max fényerőn, Wifivel BF3-al max grafon úgy max 1, vagy másfél órát bír... De ha csak filmezel, sötétebb képernyővel, akkor 4 óra körül leng az ideje:)



Az asus-ról: jól csengaz A6, azonban nem mész vele semmire... 1. Nem jobb, mint ami ebben van, csak ha felhúzod az órajelét 2,5 fölé, ami meg egyébként szükségtelen, mert minden játékban VGA-limited lesz (tehát a vidikari akasztja meg a teljesítményt). Sajnos sehol sincs leírva, hogy lenne benne egy 6650m, csak EGY darabot írnak, az pedig édeskevés... Valszleg azért is vették le ennek a terméknek alapból az órajelét, mert minek, ha nincs egy videó kártya, ami kihasználná... Viszont van benne egy3.0 usb, viszont nincs eSATA, valamint az optikája is gyengébb. És drágább:)


Még valamit?:D

2011. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

1,5 óra BF és forró? :D Ezzel egésznap nyomhatod.. 4 GB RAM? Itt 6-ról beszélünk, Hűtőpad, ennek az se kell. 4 óra körül leng? 5-5,5 óra, Gyenge proci? egy turboval ellátott Llano, amit bárhogy is nézek 1,4-2,3 GHz nem 2,2, és L2 Cache 4MB, nem 2... És a végére, hogy legyen min rágódni. [link]

[link]

[link]


Problem? :D

2011. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Problem? Az a problem, hogy totál nem csengenek össze az információk, amiket erről a laptopról írnak. :D Míg sok helyen Dual-Core-t említenek, úgy tűnik, valójában négy magocskával megy, ráadásul sok helyen a dedikált kártyát is elfelejtik. Azért valljuk be, nem mindegy! Elismerem, nem túrtam fel a netet utána, miután elolvastam az iPon hiányos adatlapját- utólag érthetőbb az ára is.


Azért élményindex jár a PB-hez is:

[link]

Nem tűnik ez annyira rossznak. :)


Berti_92, köszönöm a széleskörű tájékoztatást, nagyon sokat segítettél! Azt hiszem nem nyaggatlak tovább kérdésekkel, biztos vagyok benne, hogy nem nyúlnék mellé ezzel a választással! :))

KÖSZI! :)))

2011. dec. 26. 18:50
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Csak az a baj, hogy élményindexel nem sokra megy az ember :S


Én 5,9-et néztem Lemez adatátvitelire, és 7,2 a memóriára, ugyan erre a notira, csak az 8 gb ram-al volt. Vicces :)

2011. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valóban van itt némi csalás, ugyanis a tesztelt gépben a HDD le lett cserélve SSD-re. :) A többi alkatrész gyári volt.
2011. dec. 26. 19:16
 10/11 Berti_92 ***** válasza:

@17:31


1. Ha elolvasod, amit írtam, látod, h a procit nem lehúztam, hanem dicsértem, nem írtam hogy gyenge:) Csak annyit, h fölösleges..:) És csak túlhúzva (ami veszélyes és garivesztős) van olyan erős mint a másik...:S

2. ...csak úgy, mint a 6GB RAM:) A 4 gigából minimum 1 szabad állandóan, nem kell több, nem lesz tőle jobb semmi:)

3. A videókártyákról: Az egyik legerősebb integrált kari a 6520G, és ha valóban van mellette egy dedikált 6650m, akkor tényleg erős:) Csak ezt nem nagyon írják a honlapok, bár látom, Neked tényleg megvan:)

És végül: továbbra is olcsóbb, megbízhatóbb, és szebb a Packard Bell:)

2011. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!