Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitornak induláskor milyen...

Monitornak induláskor milyen baja lehet?

Figyelt kérdés
Az lcd monitorom bekapcsoláskor, vagy alvó állapotból történő indításkor 1-2 percig nem ad képet. A bekapcs gomb kék ledje világit egy picit, majd eltűnik, kicsi villódzások vannak majd ismét a kék világit. Kép nincs. Aztán egyszer csak jó lesz. Üzem közben minden OK. fujitsu siemens scenicview xe19-1

2011. dec. 24. 09:40
1 2
 1/12 csacsi2 ***** válasza:
Nem feltétlen monitor a hiba. Alvó állapotból, nehezen indul a videokártyád driver -e, esetleg frissítsd le! készenlétben a memóriába írja ki az összes futó folyamatot, majd egyesével elindítja. Ilyenkor minden program lefrissül egyszerre, egy darabig lefogja a gépet ezért a várakozás, megszakítás.
2011. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs kártya. Integrált alaplap, most vettem. ASRock H61M/U3S3.
2011. dec. 24. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Az integrált vga is kártya csak az alaplapra van építve.

Driver hiba így is okozhatja.

De lehet a monitor tápjának hibája is de ez nem valószínű.

Inkább a drver hibát nézd meg dobjál fel a vga-hoz egy másikat hátha az megoldja.

2011. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a vga drivert (sajna a gyári cd hibás). Intel HD Graphics Family települ. Nem lett jobb az eredmény. Még annyi, hogy mielőtt visszajönne a kép egy kattanás is hallatszik.
2011. dec. 26. 09:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Na egy lcd monitornál a kattanás nem igen természetes a helye4dben megnézetném egy szerelővel minden kép mert komolyabb baja is lehet.

De az nem lehet, hogy a hangszóró pattan?

Sajnos több ötletem nincs.

2011. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jaj még közben eszembe jutott, hogy lehet, hogy egy biztonsági relé van a monitorban az kapcsolgat valami hiba miatt mindenképpen szerelő kell hozzá!

(Egyébként a pc hangszóróra gondoltam az előző hsz. ben.)

2011. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A monitorból jön a kattogás. Köszönöm a segítséget.
2011. dec. 27. 09:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként bekapcsoláskor egy pillanatra felvillan a teszt. Aztán 1-2 perc múlva a fujitsu -siemens felirat majd a felhasználói jelszót kéri a win.
2011. dec. 28. 17:07
 9/12 anonim ***** válasza:

akkor lehet, hogy hiba van főleg ha eddig nem csinálta az enyémen rögtön bejött a logo Ű(Mondjuk az enyém BENQ volt...) és nem kattogott tehát valószínűleg valami baja van az miatt futtatja a tesztet is.

De lehet, hogy mindig megy a teszt ez az amit sajnos nem igazán tudok nem ismerem a monitorok firmware világát csak az elektronikáját a kattogás egyáltalán nem jó jel.

illetve az, hogy lassan kapcsol be az lehet processzor hiba is de ez nem valószínű mert akkor nem kattogna.

(Előző)

2011. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
bocsi, a teszten a PC biost értettem.
2011. dec. 28. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!