Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom növelni a shared...

Mian kérdése:

Hogyan tudom növelni a shared memoryt hogy a videókártyámnak több memóriája legye?

Figyelt kérdés
Van egy Lenovo G565 típusú laptopom amiben 4gb ddr3 ram van, és egy 4200 v 4270 integrált vga található szntén am 256mb memóriával rendelkezik. A kérdésem pedig az, hogy hogyan tudnék a memóriából +memóriát hozzáadni a vgahoz. Sok helyen azt írták BIOSban lehet, de ott nincs ilyen re beállítási lehetőség ahogy cpu-ra se...
2011. dec. 17. 13:01
 1/3 Jenci ***** válasza:
Hát,ha már a BIOS-ban sem lehet,akkor annyi lesz,amekkorát a kártya lefoglal magától.Ez általában annyi,amekkora a memória a kártyán.
2011. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lordsithlord ***** válasza:
Elvileg Win7 automatikusan választ még le rendszermemóriát a VGA-nak, emlékeim szerint maximum a kártya által birtokolt dedikált memória (esetedben 256mn) 3x-osát képes leválasztani. Azaz Win7 alatt a rendszer maximum 1024MB memóriát tud a karidhoz rendelni, amiben már benne van a VGA saját memóriája is.
2011. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a systemreq oldalán azt írta hogy 1,9 gb-ig tudja bővíteni, ill. leszedtem egy fájlt youtubeon keresztül ami megduplázta 498mb-ra. Win7 egyébként nekem nem turbózta fel, de ha találnék egy ugyan ilyen fájlt ami mondjuk nem duplára hanem triplára vagy 4x-esre van állítva, az jó lenne...
2011. dec. 17. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!