Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI vs. DVI? Melyik a jobb?

HDMI vs. DVI? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Szóval én úgy tudom hogy a hdmi és a dvi is digitális, de a hdmi talán jobb. mármost ha nekem a VGA-ból Dvi csatlakozó jön ki, de azt átalakítom HDMI-re, akkor az a HDMI-vel jön ki, vagy a max a dvi (már ha rosszabb egy picivel), hiába alakítottam át HDMI-re.

Remélem érthető, már így én is lehet belebonyolódnék, de ha nem tiszta megpróbálom máshogy leírni.


2011. dec. 15. 22:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egy tipp: Annak idején elég sok cikk hasonlította a 2-t össze, értelmetlenül.
2011. dec. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Jól írják a dolgot. Az előbbi összefüggésből(ahogy már le is van írva) adódóan nem kell átalakítózni elég a DVI-re simán rádugni.
2011. dec. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egész pontosan a DVI-D HDMI ugyanaz, a hangot leszámítva. Átalakítás a csatlakozók miatt kell. A minőség innentől a kábel minőségén múlik.
2011. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Már biztos nem aktuális, de másoknak még segíthet:


[link]


Nekem segített.

2012. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyébként az sem feltétlen igaz, hogy a D-SUB (VGA) rosszabb képet adna, csupán annyi a hátránya, hogy

-A támogatott felbontása max. 2048×1536px (QXGA) @85 Hz, tehát szélesvásznon FullHD-ig használható

-Mivel analóg jelet szállít, fontos hogy jó minőségű, árnyékolt kábele legyen (persze láttam már karón varjút, a digitális adaptereknél is számít, hogy ne a legkínaibb kábelt vegyük).

Ha ez megvan, akkor teljesen jó minőségű képet ad.


A DVI ezt tudja, mint maximális támogatott felbontást:

2560 × 1600 (WQXGA) @ 60 Hz

A DVI ugyanolyan minőségű digitális jelet szállít, csupán a csatolófelülete ormótlanabb.


A HDMI és a Display Port (DP) pedig adott szabványtól függően FHD-tól elkezdve 8k 60Hz-ig tudnak.

Gyakorlatilag ma a HDMI 1.4 a legelterjedtebb, emellett van már 2.0 is rendes 4k támogatással:

1.4: 2560×1600p/60 Hz (+4k 24Hz-en, de ez nem túl releváns)

2.0: 4096×2160p/60 Hz


Ami még a HDMI előtt jár az a Display Port, a D-SUB és a DVI kvázi valódi örököse. Ez is tud hangot és videót, 7680×4320 @60Hz a vége, jobb a többmonitoros támogatás (1 portról 3 monitor elfut), meg elvileg az új USB szabvány is használható lesz majd DP módban kijelzőkhöz.


Tehát a sorrend: D-SUB(VGA)<DVI<HDMI<DP, de ennek FullHD-n és alatta abszolút semmi jelentősége nincs, csak a magasabb felbontásokon.

2015. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Exorcizamus válasza:
srácok a dvi mind 2 verziója visz hangot ha támogatja a kártyád :) de csak ha hdmi dvi átalakitód van hdmi tv be dvi a gépbe már egy hd 6450 el is megy (nvidiásoknál nemtudom de ott zerintem kisebb az esély mer az nvidia ... egy érdekes gpu család )
2016. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát én nem sok értelmét látom DVI-t használni HDMI átalakítóval, de igazad van.
2017. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

# 16/17 "srácok a dvi mind 2 verziója visz hangot ha támogatja a kártyád :)"


De jó lenne, csak sajnos nincs neki csatlakozó a kábelen, mert csak képet visz át.

Azonkívül a DVI-nek ötféle verziója van.

Akkor még megérné az átalakítás, ha a monitorodnak csak hdmi bemenete lenne a gépen meg csak dvi-d, másképen nem.

2017. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha ez a DVI kábeled van ez = a VGA val mert ez még analóf (ez a DVI-A Az összes többi az digitális)


[link]

2022. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!