Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme márkás alkatrészek...

Van értelme márkás alkatrészeket venni?

Figyelt kérdés

Pl:

VTX3D --> Sapphire

KINGMAX --> Kingston (itt nincs nagy különbség)

Chicony Hipro --> Chieftec CTG

Cooler Master --> ... Olcsóbb márka.


2011. dec. 11. 23:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Mert ugye azért egy teljes konfignál nagy árkülönbség lehet ~ 20.000Ft.
2011. dec. 11. 23:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Jogos kérdés.

Nekem egy valódi Chieftec tápom döglött be a minap. Most ugyanazt a configot egy ugyanakkora codegen viszi. Melegedés nélkül. Ugyan azt mondják, hogy a ha a codegen fog bedögleni, viszi a sírba a gépet is....

Ezt nem tudom.

2011. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

VTX3D szvsz nem gázos (ugyanahhoz a céghez tartozik, mint a Powercolor).

Kingmax - teljesen jó márka, semmivel se rosszabb, mint a többi standard memória..átlag user szemszögből az órajel se számít (DDR3-1333 Kingmax mindenhova elég, 5 év garis).

Tápból hiszek a jó minőségben, bár állítólag a Chicony Hipro még vállalható

Házból szvsz érdemes könnyen szerelhető, jól szellőztethető cuccot venni...én inkább vennék egy CM Elite házat 10-12k-ért, mint pl egy Asus-t 6k-ért.

2011. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Panda Péter ***** válasza:
értelme van, bizonyos határokon belül. a fontos az, hogy az ember a pénztárcájához mérje az igényeit. ergo hiába tudnék mit kezdeni egy seasonic táppal, vagy egy corsair házzal, be kell érnek a corsair-el meg a cooler masterrel. ez csak egy példa.
2011. dec. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

VTX3D is megbízható gyártó, de mostanság picivel olcsóbb mint a sapphire. Ramnál a kingmax bőven jó nem kell a kingston. A hipro tápok képviselik a min kategok ezek alá SOHA ne add. Amúgy ha valami komolyabb konfigod szeretnél akkor már ajánlottabb egy CTG. Háznál a Cm-t részesítem előnyben, de ha nagyon spórolni akarsz akkor 6-7K-ért kapsz ASUS-t vagy nézz valami hasonló árú TT-t.


"Nekem egy valódi Chieftec tápom döglött be a minap. Most ugyanazt a configot egy ugyanakkora codegen viszi. Melegedés nélkül. Ugyan azt mondják, hogy a ha a codegen fog bedögleni, viszi a sírba a gépet is.... "


A minőségi tápok is halnak be, de többnyire jóval kevesebbszer és gépet se szoktak magukkal vinni. A Codegennel ez elég valószínű lehet.

2011. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!